CD Cova Piedade - UD Vilafranquense 1-1 (1-0). Liga portugalska - 16. kolejka Segunda Liga

17 lutego na Estádio Municipal José Martins Vieira w Almadzie odbyło się spotkanie 16. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami CD Cova i UD Vilafranquense. Mecz zakończył się remisem 1-1.

16. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-17 16:00 | Stadion: Estádio Municipal José Martins Vieira | Arbiter: Tiago Bruno Lopes Martins
CD Cova Piedade
UD Vilafranquense
1
1
Miguel Rosa 5'
Vítor Bruno 69'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Cova w piątej minucie spotkania, gdy Miguel Rosa zdobył pierwszą bramkę.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Simão Júniora z CD Cova, a w 42. minucie Rúbena Gonçalvesa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CD Cova.

Drugą połowę zespół UD Vilafranquense rozpoczął w zmienionym składzie, za Rúbena Gonçalvesa wszedł Diogo Izata. W 63. minucie za João Abreu wszedł Hugo Firmino.

Kibice CD Cova nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thaba Celego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Pepo Santos. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole UD Vilafranquense doszło do zmiany. Marcos Vinicius wszedł za Marca Grila. W tej samej minucie trener UD Vilafranquense postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Carlos Fortes, a murawę opuścił Kady.

Piłkarze UD Vilafranquense nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 69. minucie wynik ustalił Vítor Bruno.

W 70. minucie Rodrigo Rodrigues został zmieniony przez André Diasa, a za Léo Cordeiro wszedł na boisko Timbó, co miało wzmocnić jedenastkę UD Vilafranquense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miguela Rosę na Femiego Baloguna oraz Gonçala Marię na Filipe Maia. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kheireddine'a Zarabiego z CD Cova, a w 83. minucie Dioga Coelha z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Tiago Filipe Fernandes Martins
31′ Aurísio Saliu Fernandes Embalo Júnior
Marco António Pereira Grilo65′
Gonçalo Alexandre Glórias Tavares
Vítor Bruno Ramos Gonçalves  69′
72′ Kheireddine Zarabi
Diogo Alexis Rodrigues Coelho83′
63′ João Pedro Abreu De Oliveira
Stéphane Sparagna
João Filipe Couto Patrão
Kady Iuri Borges Malinowski65′
84′ Gonçalo Garcias Neves Maria
Leonardo Cordeiro de Lima Silva80′
64′ Pedro Miguel Neves Santos
Jefferson de Jesus Santos
Robson Vaz Shimabuku
Rúben Filipe dos Santos Vieira de Sousa Gonçalves42′ 46′
João André Ribeiro Vieira
André Filipe Claro de Jesus
 5′ 74′ Miguel Rosa
Rodrigo Rodrigues Silva70′
Cléber Machado Santana
Bruno Ferreira Ventura de Lins
Alex Kakuba
Alan Régis Bidi-Lecadouq
84′ Filipe Bartolomeu Maio
Marcos Vinicius da Silva Santos65′
64′ Thabo Cele
Fernando de Moraes Sanfelice80′
74′ Femi Emmanuel Balogun
Diogo Marques Izata Pereira46′
63′ Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino
André Dias70′

Eric Veiga

Victor Guilherme dos Santos Carvalho

Carlos Manuel dos Santos Fortes65′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze UD Vilafranquense otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna CD Cova w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.