CD Cova Piedade - GD Chaves 1-1 (0-0). Liga portugalska - 21. kolejka Segunda Liga

20 lutego na Estádio Municipal José Martins Vieira w Almadzie odbył się pojedynek 21. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami CD Cova i Chavesu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

21. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-20 12:00 | Stadion: Estádio Municipal José Martins Vieira | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
CD Cova Piedade
GD Chaves
1
1
Hugo Firmino 77'
Roberto 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Chavesu wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut drużyna Chavesu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki CD Cova była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał João Meirze z zespołu gospodarzy. Była to 43. minuta meczu.

W 49. minucie za Brunona Alvesa wszedł João Patrão. Trener Chavesu postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika João Teixeirę i na pole gry wprowadził napastnika Williama. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie w zespole Chavesu doszło do zmiany. Jonathan Rubio wszedł za Niltinha. Niedługo później trener CD Cova postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Thaba Celego wszedł Kheireddine Zarabi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi CD Cova utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi CD Cova udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w drużynie CD Cova doszło do zmiany. João Abreu wszedł za Aleksa Freitasa.

Wysiłki podejmowane przez zespół CD Cova w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Hugo Firmino.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Kheireddine'owi Zarabiemu, zawodnikowi gospodarzy. W 80. minucie w jedenastce Chavesu doszło do zmiany. Wellington Carvalho wszedł za João Bachiego.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Roberto.

W 88. minucie w drużynie CD Cova doszło do zmiany. Anthony Blondell wszedł za João Vieirę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Vasco Herculano Salgado Cunha Mango Fernandes
43′ Joao Meira
João Carlos Silva Reis
Cícero Clebson Alves Santana
Luís Manuel da Costa Silva
Cristiano Castro Gomes
Nuno Miguel Prata Coelho
74′ Thabo Cele
Joao Teixeira55′
49′ Bruno Miguel Mendes Alves
João Pedro Araújo Correia
74′ Alexandre Henrique Gonçalves de Freitas
João Pedro Fortes Bachiessa80′
 77′ Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino
Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo  87′
88′ João André Ribeiro Vieira
Nilton Soares Rodrigues55′
Cléber Machado Santana
Ricardo Samuel Cruz Moura
74′ 79′ Kheireddine Zarabi
Rafael Ferreira Viegas
74′ João Pedro Abreu De Oliveira
José Manuel Mendes Gomes
49′ João Filipe Couto Patrão
William Alves de Oliveira55′
88′ Anthony Miguel Blondell Blondell
Wellington Nascimento Carvalho80′
Miguel Rosa
Nicolas Reis Bernardo

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom CD Cova przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Chavesu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek jedenastka Chavesu zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Vizela. Natomiast 27 lutego FC Arouca będzie gościć drużynę CD Cova.