CD Cova Piedade - FC Vizela 1-1 (1-1). Liga portugalska - 32. kolejka Segunda Liga

9 maja na Estádio Municipal José Martins Vieira w Almadzie odbyło się spotkanie 32. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami CD Cova i FC Vizela. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

32. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-05-09 15:00 | Stadion: Estádio Municipal José Martins Vieira | Arbiter: João Bento
CD Cova Piedade
FC Vizela
1
1
Abreu De Oliveira 4'
Cassiano 39'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Cova w czwartej minucie spotkania, gdy João Abreu strzelił pierwszego gola. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CD Cova: João Meirze w 16. i Brunonowi Sapowi w 38. minucie.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Cassiano. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC Vizela: Mohamedowi Aidarze w 43. i Matheusowi Coście w 45. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice FC Vizela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dioga Ribeira. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić André Soares. W 54. minucie Cassiano został zastąpiony przez Tavinha.

Trener CD Cova postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika João Abreu i na pole gry wprowadził napastnika Aleksa Freitasa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 59. minucie w zespole CD Cova doszło do zmiany. João Patrão wszedł za Pepa Santosa. Między 63. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom CD Cova.

João Amorim z CD Cova na 11 minut przed zakończeniem meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 63. minucie. Od 81 minuty boisko opuścili zawodnicy CD Cova: João Vieira, Robson, Hugo Firmino, na ich miejsce weszli: Arnold Nkufo, Edinho, Cícero. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Koffiego Kouao, Marcosa Paula zajęli: Richard Ofori, Ericson. W doliczonej szóstej minucie pojedynku arbiter ukarał żółtą kartką Adriana Facchiniego, piłkarza gospodarzy.

FC Vizela
90′ Adriano Facchini
Ivo Filipe Claudino da Palma Gonçalves
63′ 79′ Joao Amorim
Christian Neiva Afonso
38′ Bruno Tiago Conceição Bernardo
Mohamed Aidara43′
16′ Joao Meira
Matheus de Mello Costa45′
 4′ 58′ João Pedro Abreu De Oliveira
Koffi Franck Kouao81′
Bruno Miguel Mendes Alves
Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso
68′ Gonçalo Garcias Neves Maria
Fábio Samuel Amorim Silva
59′ Pedro Miguel Neves Santos
André Tiago Carneiro Soares54′
90′ Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino
Marcos Paulo Gelmini Gomes84′
90′ Robson Vaz Shimabuku
Raphael Guzzo
82′ João André Ribeiro Vieira
Cassiano Dias Moreira  39′ (k.) 54′
Cléber Machado Santana
Pedro José Moreira Silva
Filipe Bartolomeu Maio
Julio Leonel Mosevich
82′ Arnold Nkufo Issoko
Richard Ofori81′
90′ Cícero Clebson Alves Santana
Marcelo Machado Vilela
Cristiano Castro Gomes
Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte84′
59′ João Filipe Couto Patrão
Fernando David Cardozo Paniagua
Femi Emmanuel Balogun
Marcelo Antônio de Oliveira
58′ 74′ Alexandre Henrique Gonçalves de Freitas
Octávio Alexandre Leal Barros54′
90′ Arnaldo Edi Lopes da Silva
Diogo Ribeiro54′

Przewaga drużyny FC Vizela w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna CD Cova w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.