Casa Pia Atletico Clube - Benfica Lizbona 0-1 (0-0). Liga - 2. kolejka

W pojedynku 2. kolejki Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Casy Pia AC przegrała z Benficą Lizbona 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na UNKNOWN-2861.

W  pojedynku 2. kolejki  Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Casy Pia AC przegrała  z Benficą Lizbona  0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na UNKNOWN-2861.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Benfiki Lizbona wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Casy Pia AC i dwie drużynie przeciwnej.

W 45. minucie Gilberto zastąpił Alexandra Baha. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Takahira Kunimota, piłkarza Casy Pia AC.

Jedyną bramkę meczu zdobył Goncalo Ramos dla drużyny Benfiki Lizbona. Bramka padła w tej samej minucie. Między 60. a 68. minutą, boisko opuścili piłkarze Casy Pia AC: Takahiro Kunimoto, Neto, na ich miejsce weszli: Diogo Pinto, Yan Eteki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Florentina Luisa, Dioga Goncalvesa zajęli: Julian Weigl, Roman Jaremczuk.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartkę otrzymał Vasco Fernandes z zespołu Casy Pia AC. Trener Casy Pia AC postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Savioura Godwina i na pole gry wprowadził napastnika Andersona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Rafael Martins został zmieniony przez Claytona, a za Afonsa Tairę wszedł na boisko Cuca, co miało wzmocnić drużynę Casy Pia AC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Goncala Ramosa na Henrique Arauja w 81. minucie oraz Aleksa Grimalda na Jana Vertonghena w tej samej minucie.

W doliczonej pierwszej minucie meczu żółtą kartką został ukarany Anderson, zawodnik Casy Pia AC. Minutę później czerwoną kartkę obejrzał Nicolas Otamendi, tym samym zespół Benfiki Lizbona musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W piątej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Rafa Silva z Benfiki Lizbona.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Casy Pia AC w pierwszej połowie, w drugiej także trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.