Casa Pia AC - Varzim SC 3-0 (0-0). Liga portugalska - 33. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 33. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 16 maja, drużyna Casy Pia AC wygrała z Varzimem 3-0 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Pina Manique w Lizbonie.

33. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-05-16 16:00 | Stadion: Estádio Pina Manique | Arbiter: Miguel Bertolo Nogueira
Diego Luiz 78'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Casy Pia AC wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Varzim: Tiagowi Cerveirze w 7. i Nélsonowi Agrze w 38. minucie.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie Saviour Godwin dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 55. minucie Nélson Agra zastąpił Luisa Pinheirę. W 57. minucie w drużynie Casy Pia AC doszło do zmiany. Nermin Zolotić wszedł za Zacha Muscata. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Casa Pia AC: Vitó w 62. i Nermin Zolotić w 65. minucie.

W tej samej minucie trener Casy Pia AC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Diego Luiz, a murawę opuścił Jota. Diego Luiz bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 66. minucie w jedenastce Casy Pia AC doszło do zmiany. Romeu Ribeiro wszedł za Vitó. A kibice Varzimu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Okechukwu Irobiso. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Agdon.

Jedenastka Varzimu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Abdul Abubakari. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Casy Pia AC w 78. minucie spotkania, gdy Diego Luiz zdobył trzecią bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Między 82. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Varzimu: Azougha Tembeng, André Vieira, Sodiq Olamilekan, na ich miejsce weszli: Lessinho, Ahmed Isaiah, Rui Moreira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Zidane Banjaquiego, Marvina Santos zajęli: Christian, Rogério Fernandes. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

. Andre Micael
57′ Zach Muscat
Michael Douglas de Oliveira
83′ Marvin Martins Santos Da Graça
Nélson José Figueiredo Agra38′ 55′
Derick Theodoro Santos Poloni
André Filipe Ribeiro Leão
62′ 66′ Victor Emanuel Araújo Ferreira
André Filipe Silva Rocha Vieira82′
83′ Zidane Agustini Banjaqui
Azougha Tembeng Abenego82′
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
 67′ Abdul Malik Abubakari
Sodiq Olamilekan Fatai82′
65′ João Pedro Ferreira Silva
Tiago Ramos Cerveira7′
 49′ Saviour Amunde Godwin
Agdon Santos Menezes66′
João Victor Donna Bravim
Ismael Costa Lekbab
83′ Rogério Vaz Afonso Fernandes
Luis Carlos Ventura Pinheiro55′
Bruno Miguel de Sousa Silva
Rui Filipe Araújo Moreira82′
Jefferson Moreira Nascimento
Nuno Daniel Costeira Valente
57′ 65′ Nermin Zolotić
Boubakary Diarra
83′ Christian da Silva Fiel
Ahmed Isaiah82′
66′ Romeu Oliveira Ribeiro
Welesson Barreto Borges82′
65′  78′ Diego Luiz de Siqueira Medeiros
Okechukwu Christian Irobiso66′
Donald Dering Djoussé
Rui Abel Maia Coentrão

Drużyna Varzimu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.