Casa Pia AC - Varzim SC 1-0 (1-0). Liga portugalska - 13. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 13. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 2 grudnia, drużyna Casy Pia AC wygrała z Varzimem 1-0 (1-0). Mecz na Estádio Pina Manique w Lizbonie obejrzało 346 widzów.

13. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-12-02 21:15 | Stadion: Estádio Pina Manique | Widzów: 346 | Arbiter: Nuno Miguel Serrano Almeida
Casa Pia AC
Varzim SC
1
0
S. Godwin 26'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Casy Pia AC wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 24. minucie arbiter pokazał kartkę Afonsowi Tairze, piłkarzowi gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu dla Casy Pia AC zdobył Saviour Godwin w 26. minucie. W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nermin Zolotić z Casy Pia AC, a w 39. minucie Cássia Scheida z drużyny przeciwnej.

W 44. minucie João Reis zastąpił Tiaga Cerveirę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Casy Pia AC.

Drugą połowę jedenastka Casy Pia AC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Afonsa Tairę wszedł Nuno Borges. W 71. minucie arbiter przyznał kartkę Leonardowi Lelowi z Casy Pia AC.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Casy Pia AC doszło do zmiany. Zidane Banjaqui wszedł za Jotę. Chwilę później trener Casy Pia AC postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Leonarda Lela wszedł Derick Poloni, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Casy Pia AC doszło do zmiany. Kelechi Christian wszedł za Nermina Zoloticia.

Chwilę później trener Varzimu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Brunona Tavaresa. Na boisko wszedł Lessinho, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 82. minucie w drużynie Casy Pia AC doszło do zmiany. Leandro Sanca wszedł za João Vieirę. Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Casy Pia AC oraz dwie drużynie przeciwnej.

Cássio Fernando Scheid39′
87′ Lucas Soares de Almeida
João Carlos Silva Reis44′
28′ 76′ Nermin Zolotić
José Tiago Almeida Martins
24′ 46′ Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Rafael Henrique Assis Cardoso
71′ 76′ Leonardo Filipe Cruz Lelo
Nuno Daniel Costeira Valente
Angelo Pelegrinelli Neto
José Carlos Natário Ferreira
73′ João Pedro Ferreira Silva
Bruno Miguel Costa Monteiro Tavares79′
 26′ 86′ Saviour Amunde Godwin
Murilo Oliveira de Freitas
82′ João André Ribeiro Vieira
Heliardo Vieira da Silva
Lucas Paes Souza
Ricardo Jorge Novo Nunes
Rodrigo Galo Brito
Raí dos Reis Ramos
76′ Kelechi John Christian
Tiago Ramos Cerveira44′
76′ Derick Theodoro Santos Poloni
Rodrigo Pedrosa Rêgo
Hebert Silva Santos
Luís Carlos Ventura Pinheiro
73′ Zidane Agustini Banjaqui
Tiago Amorim Torres
46′ Nuno Miguel Oliveira Borges
Nathan Sheye
82′ Leandro Mário Baldé Sanca
Welesson Barreto Borges79′ 90′
Camilo José Triana Fragoso

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Varzimu otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedenastka Casy Pia AC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości wymieniła dwóch zawodników.