Casa Pia AC - UD Oliveirense 2-0 (2-0). Liga portugalska - 22. kolejka Segunda Liga

W starciu 22. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 28 lutego, drużyna Casy Pia AC zwyciężyła z Oliveirense 2-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Estádio Pina Manique w Lizbonie.

Jota 16'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Oliveirense wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Casy Pia AC w 12. minucie spotkania, gdy Bruno Sousa strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Casy Pia AC, zdobywając kolejną bramkę. W 16. minucie trafił Jota II.

Między 26. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Oliveira z zespołu Oliveirense i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 40. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Casy Pia AC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Camila Trianę wszedł Abdul Abubakari. Także zespół Oliveirense rozpoczął w zmienionym składzie, za Wilsona Kenidego wszedł Luisinho. W 52. minucie żółtą kartką został ukarany Christian, piłkarz Casy Pia AC.

W 63. minucie Léo Bahia został zastąpiony przez Hugona Oliveirę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Zidane Banjaqui z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Oliveirense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Dionathã, a murawę opuścił Pedro Bortoluzo.

W 71. minucie Jorge Luiz został zmieniony przez Sele'a Davou, a za Michela wszedł na boisko Pedro Ferreira, co miało wzmocnić drużynę Oliveirense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vítora Gonçalvesa na Romeu Ribeira oraz Brunona Sousę na Marvina Santosa. W 86. minucie żółtą kartkę dostał Abdul Abubakari z Casy Pia AC. W drugiej połowie nie padły gole.

Steven Fernandes Pereira
 12′ (k.) 77′ Bruno Miguel de Sousa Silva
Leandro Xavier Marques Silva
Zach Muscat
Pedro Miguel Ruas Machado
Derick Theodoro Santos Poloni
Leonardo Alves Sao Pedro de Jesus63′
67′ Zidane Agustini Banjaqui
Michel Barbosa de Lima71′
52′ Christian da Silva Fiel
António Manuel da Silva Oliveira40′ 43′
29′ 71′ Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
Filipe Goncalves
64′ Ença Fati
Jorge Luiz Barbosa Teixeira71′
 16′ 43′ 63′ João Pedro Ferreira Silva
Wilson Kenidy Correia Silva46′
26′ 46′ Camilo José Triana Fragoso
Pedro Gomes Bortoluzo70′
João Victor Donna Bravim
Duarte Filipe Marques Carvalho
Kelechi John Christian
Filipe da Silva Alves
77′ Marvin Martins Santos Da Graça
Hugo da Silva Oliveira63′
64′ Nermin Zolotić
Sele Davou71′
71′ Romeu Oliveira Ribeiro
Luis Carlos dos Santos Amorim46′
46′ 86′ Abdul Malik Abubakari
Pedro Tavares Ferreira71′
Diego Luiz de Siqueira Medeiros
Dionathã da Silva70′
Donald Dering Djoussé
Randy Emeka Obi
63′ Saviour Amunde Godwin
António Pedro Pina Gomes

Zespół Casy Pia AC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Casy Pia AC przyznał sześć żółtych.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.