Casa Pia AC - Leixoes SC 1-1 (1-0). Liga portugalska - 18. kolejka Segunda Liga

W starciu 18. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 31 stycznia, drużyna Casy Pia AC zremisowała z Leixoes 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Estádio Pina Manique w Lizbonie.

18. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-31 18:00 | Stadion: Estádio Pina Manique | Arbiter: Carlos André Fernandes Macedo
Casa Pia AC
Leixoes SC
1
1
M. Abubakari 34'
A. Sapara 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Leixoes wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie za Kikiego Silvę wszedł Jefferson Encada.

Nagle to piłkarze Casy Pia AC otworzyli wynik. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Abdul Abubakari. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Casy Pia AC.

W 58. minucie w jedenastce Leixoes doszło do zmiany. Rodrigo Ferreira wszedł za Jocę. W tej samej minucie trener Leixoes postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Adewale Oluwafemi, a murawę opuścił Bruno Monteiro. Adewale Oluwafemi spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Rodrigo Ferreira, piłkarz Leixoes. Trener Casy Pia AC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christiana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Diego Luiz.

Zawodnicy Leixoes w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie wyrównującą bramkę dla jedenastki Leixoes zdobył Adewale Oluwafemi.

W 81. minucie Vitó został zmieniony przez Jotę IIego, a za Nermin Zolotić wszedł na boisko Donald Djoussé, co miało wzmocnić drużynę Casy Pia AC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Avtandila Ebralidzego na Paula Machada. Między 83. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Igor Stefanović
90′ Kelechi John Christian
Tiago André Araújo Rodrigues
83′ Zach Muscat
Eduardo José Borges Machado
Marvin Martins Santos Da Graça
Brendon Lucas da Silva Estevam
Derick Theodoro Santos Poloni
Pedro Manuel Mota Pinto86′
84′ Nermin Zolotić
Jorge Samuel Figueiredo Fernandes58′
81′ Victor Emanuel Araújo Ferreira
Bruno André Freitas Monteiro58′
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
Christophe Lucio Nduwarugira
 34′ Abdul Malik Abubakari
Ânderson Miguel da Silva
71′ Diego Luiz de Siqueira Medeiros
Moustapha Seck
71′ Christian da Silva Fiel
Paulo Ricardo Ribeiro de Jesus Machado88′
Sávio Roberto Juliao Figueiredo
Rodrigo Filipe Santos Ferreira58′ 66′
Romeu Oliveira Ribeiro
Wendel da Silva Costa Wendel
84′ Donald Dering Djoussé
Lucas dos Santos Lopes
81′ João Pedro Ferreira Silva
Adewale Oluwafemi Sapara58′  80′
Alexandre Henrique Gonçalves de Freitas
Jefferson Anilson Silva Encada18′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Casy Pia AC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości wymienił czterech graczy.