Casa Pia AC - GD Chaves 1-2 (0-2). Liga portugalska - 27. kolejka Segunda Liga

6 kwietnia na Estádio Pina Manique w Lizbonie odbył się mecz 27. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Casy Pia AC i Chavesu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Chavesu 2-1.

27. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-04-06 20:00 | Stadion: Estádio Pina Manique | Arbiter: Cláudio Filipe Ruivo Pereira
Roberto 19'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chavesu w 17. minucie spotkania, gdy Luís Rocha zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Roberto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chavesu, strzelając kolejnego gola w 19. minucie spotkania. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Saviourowi Godwinowi z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Chavesu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Wellingtona Carvalha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Juninho. W 63. minucie za Jotę wszedł Diego Luiz.

Między 66. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Chavesu: João Teixeira, Benny, João Bachi, Roberto, na ich miejsce weszli: Zé Tiago, José Gomes, Bura, Hélder Guedes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christiana, Vitó zajęli: Zidane Banjaqui, Camilo Triana. Między 81. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Chavesu i dwie drużynie przeciwnej.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 111 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W szóstej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Camilo Triana.

Zespołowi Casy Pia AC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Chavesu.

Vasco Herculano Salgado Cunha Mango Fernandes
81′ Bruno Miguel de Sousa Silva
João Carlos Silva Reis
Jefferson Moreira Nascimento
João Pedro Araújo Correia
80′ Victor Emanuel Araújo Ferreira
Bernardo Oliveira Dias84′
68′ Christian da Silva Fiel
Nuno Miguel Prata Coelho
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
Joao Teixeira66′
Abdul Malik Abubakari
Olávio Vieira dos Santos Júnior60′
63′ João Pedro Ferreira Silva
João Pedro Fortes Bachiessa84′
45′ Saviour Amunde Godwin
Miguel Ângelo Marques Granja84′
68′ 83′ Zidane Agustini Banjaqui
José Manuel Mendes Gomes84′
Romeu Oliveira Ribeiro
José Tiago Almeida Martins66′
63′ Diego Luiz de Siqueira Medeiros
Wellington Nascimento Carvalho60′ 89′
Donald Dering Djoussé
Hélder Tiago Pinto Moura Guedes84′ 87′
80′  90′ Camilo José Triana Fragoso
Nicolas Reis Bernardo

Przewaga zespołu Casy Pia AC w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedenastka Casy Pia AC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.