Casa Pia AC - FC Arouca 1-1 (0-0). Liga portugalska - 15. kolejka Segunda Liga

W spotkaniu 15. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 10 stycznia, zespół Casy Pia AC zremisował z FC Arouca 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estádio Pina Manique w Lizbonie.

15. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-10 18:00 | Stadion: Estádio Pina Manique | Arbiter: João António Ferreira Gonçalves
Casa Pia AC
FC Arouca
1
1
M. Abubakari 68'
Aloe 60'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Arouca w 60. minucie spotkania, gdy Baptiste Aloe zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Abdul Abubakari.

W 70. minucie André Watshini został zmieniony przez Arsénia. W tej samej minucie trener FC Arouca postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Heliardę. Na boisko wszedł André Silva, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Casy Pia AC i jedną drużynie przeciwnej.

W 76. minucie Samuel Silvera został zmieniony przez Diego Luiza, a za Vitó wszedł na boisko Sávio Roberto, co miało wzmocnić jedenastkę Casy Pia AC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leandra Silvę na Lawrence'a Oforiego w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Victor Hugo Silva Braga
90′ Kelechi John Christian
Mateus Quaresma Correia
71′ 79′ Victor Emanuel Araújo Ferreira
Pedro Manuel da Silva Moreira
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
Leandro Miguel Pereira da Silva90′
Nermin Zolotić
Marco Paulo Silva Soares
 68′ Abdul Malik Abubakari
Adílio Correia dos Santos
Saviour Amunde Godwin
Heliardo Vieira da Silva70′
76′ Samuel Silvera
Joel António Soares Ferreira
79′ 90′ Sávio Roberto Juliao Figueiredo
Yaw Moses
Romeu Oliveira Ribeiro
Lawrence Ofori90′
Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues
Nuno Miguel Santos Rodrigues
76′ Diego Luiz de Siqueira Medeiros
Anthony Miguel Blondell Blondell
Donald Dering Djoussé
Arsénio Martins Lafuerte Nunes70′
Alexandre Henrique Gonçalves de Freitas
André Oliveira Silva70′ 72′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Casy Pia AC otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Casy Pia AC w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.