Casa Pia AC - CD Cova Piedade 2-1 (1-0). Liga portugalska - 17. kolejka Segunda Liga

W meczu 17. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 25 stycznia, drużyna Casy Pia AC zwyciężyła z CD Cova 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio Pina Manique w Lizbonie.

17. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-25 18:00 | Stadion: Estádio Pina Manique | Arbiter: Cláudio Filipe Ruivo Pereira
Wilson Kenidy 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Casy Pia AC wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CD Cova: Robsonowi w 16. i Thabowi Celemu w 20. minucie.

W 25. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik CD Cova Simão Júnior. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Vitó, piłkarzowi Casy Pia AC.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Casy Pia AC.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Marvin Santos z jedenastki gospodarzy. Była to 63. minuta spotkania.

Zespół CD Cova ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie wynik na 2-0 podwyższył Platiny.

W 69. minucie Thabo Cele został zastąpiony przez Pepa Santos. Między 69. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Casy Pia AC: Vitó, Nermin Zolotić, Platiny, na ich miejsce weszli: Christian, Romeu Ribeiro, Abdul Abubakari. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Robsona, Femiego Baloguna zajęli: Hugo Firmino, Wilson Kenidy. Po chwili trener Casy Pia AC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Sávio Roberto, a murawę opuścił Vítor Gonçalves.

W 83. minucie Diego Luiz został zmieniony przez Brunona Sousę, co miało wzmocnić jedenastkę Casy Pia AC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gonçala Marię na João Abreu oraz Arnolda Nkufo na Filipe Maia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej piątej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Wilson Kenidy.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Kelechi John Christian
Aurísio Saliu Fernandes Embalo Júnior 25′ (samob.)
Zach Muscat
Gonçalo Alexandre Glórias Tavares
63′ Marvin Martins Santos Da Graca
Joao Meira
Derick Theodoro Santos Poloni
Arnold Nkufo Issoko88′
39′ 72′ Victor Emanuel Araújo Ferreira
Thabo Cele20′ 69′
79′ Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
João Filipe Couto Patrão
72′ Nermin Zolotić
Gonçalo Garcias Neves Maria88′
 66′ 79′ Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues
Robson Vaz Shimabuku16′ 69′
83′ Diego Luiz de Siqueira Medeiros
Femi Emmanuel Balogun77′
Saviour Amunde Godwin
João André Ribeiro Vieira
Lucas Paes Souza
Cléber Machado Santana
83′ Bruno Miguel de Sousa Silva
Filipe Bartolomeu Maio88′
Jefferson Moreira Nascimento
Yan Victor Silva Paixão
72′ Christian da Silva Fiel
Kheireddine Zarabi
79′ Sávio Roberto Juliao Figueiredo
João Pedro Abreu De Oliveira88′
72′ Romeu Oliveira Ribeiro
Hugo Miguel Alves Machado
79′ Abdul Malik Abubakari
Pedro Miguel Neves Santos69′
Donald Dering Djoussé
Wilson Kenidy Correia Silva77′  90′
Alexandre Henrique Gonçalves de Freitas
Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino69′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.