Casa Pia AC - Académica de Coimbra 0-3 (0-1). Liga portugalska - 29. kolejka Segunda Liga

18 kwietnia na Estádio Pina Manique w Lizbonie odbył się pojedynek 29. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Casy Pia AC i Académicy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Académicy 3-0.

29. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-04-18 12:15 | Stadion: Estádio Pina Manique | Arbiter: Manuel António Rodrigues Oliveira
M. Mayambela 78'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Académicy wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie kartkę otrzymał Fabiano z Académicy.

W 23. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Casy Pia AC Matheus Dantas. W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ricarda Diasa z Académicy, a w 44. minucie Jeffersona z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Académicy.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Vitó z jedenastki gospodarzy. Była to 54. minuta meczu. W 59. minucie Nermin Zolotić został zmieniony przez Zidane Banjaquiego.

W 68. minucie w drużynie Casy Pia AC doszło do zmiany. Ença Fati wszedł za Diego Luiza. Chwilę później trener Académicy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Mimito Biai, a murawę opuścił Filipe Chaby.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Académicy w 72. minucie spotkania, gdy Zé Castro strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 77. minucie, w drużynie Académicy za Leandra Sanki wszedł Mihlali Mayambela, a w jedenastce Casy Pia AC Saviour Godwin zmienił Jotę.

Kibice Casy Pia AC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christiana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Vítor Gonçalves. W tej samej minucie w drużynie Casy Pia AC doszło do zmiany. Camilo Triana wszedł za Vitó.

Niedługo później Mihlali Mayambela wywołał eksplozję radości wśród kibiców Académicy, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie starcia. W 88. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Fabinho, Dani Costa, Silvério, a na ich miejsce weszli Mohamed Bouldini, Traquina, Zé Castro.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Fabiano Josué de Souza Silva19′
23′ (samob.) Matheus de Jesus Dantas
Rafael José Fernandes Teixeira Vieira
Bruno Miguel de Sousa Silva
Mickaël Pereira Moura
44′ Jefferson Moreira Nascimento
José Eduardo Rosa Vale de Castro  72′ (k.) 88′
59′ Nermin Zolotić
Ricardo Dias32′
54′ 77′ Victor Emanuel Araújo Ferreira
Carlos Filipe Fonseca Chaby70′
77′ Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
Diogo João Nogueira Pereira
Abdul Malik Abubakari
Leandro Mário Baldé Sanca77′
68′ Diego Luiz de Siqueira Medeiros
Mohamed Bouldini88′
77′ Saviour Amunde Godwin
Silvério Júnio Gonçalves da Silva88′
59′ Zidane Agustini Banjaqui
Carlos Daniel Silveira da Graça
77′ Christian da Silva Fiel
Pedro José de Moura Duarte Pinto
Donald Dering Djoussé
Fábio Miguel Jesus Carvalho88′
68′ Ença Fati
Atair Mimito Rocha Biai70′
77′ João Pedro Ferreira Silva
Daniel Costa88′
77′ Camilo José Triana Fragoso
Mihlali Samson Mayambela77′  78′

Jedenastka Casy Pia AC miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.