Boavista Futebol Clube - Clube Desportivo Santa Clara 2-1 (0-1). Liga - 2. kolejka

14 sierpnia na Estadio do Bessa Seculo XXI w Porto odbył się pojedynek 2. kolejki Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami Boavista FC i CD Santa Clara. Starcie zakończyło się zwycięstwem Boavista FC 2-1.

14 sierpnia  na Estadio do Bessa Seculo XXI w Porto odbył się pojedynek  2. kolejki  Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami Boavista FC  i CD Santa Clara. Starcie zakończyło się zwycięstwem Boavista FC 2-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Boavista FC wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CD Santa Clara: Brunonowi Almeidzie w 23. i Victorowi Bobsinowi w 28. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Santa Clara w 34. minucie spotkania, gdy Rildo zdobył pierwszą bramkę. W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cristiana Gonzaleza z CD Santa Clara, a w drugiej minucie doliczonego czasu Filipe Ferreirę z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Santa Clara.

Bruno Almeida z CD Santa Clara w 51. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 23. minucie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 57. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny CD Santa Clara: Andersonowi Carvalhowi i Rildowi.

Zespół Boavista FC wyrównał wynik meczu. W 62. minucie Yusupha Njie wyrównał wynik meczu.

W tej samej minucie żółtą kartką został ukarany Yusupha Njie, zawodnik Boavista FC. W 64. minucie Kyosuke Tagawa został zmieniony przez Gabriela Silvę. W tej samej minucie w zespole Boavista FC doszło do zmiany. Martim Tavares wszedł za Filipe Ferreirę.

W następstwie utraty bramki trener CD Santa Clara postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Rilda i na pole gry wprowadził napastnika Adriana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 65. minucie w drużynie CD Santa Clara doszło do zmiany. Xavi Quintilla wszedł za Andersona Carvalha.

Niedługo po stracie gola zespół Boavista FC trafił do bramki rywala. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Martim Tavares. Asystę przy bramce zaliczył Pedro Malheiro.

W 79. minucie Victor Bobsin został zmieniony przez Rodriga Valentego, a za Pierre'a Sagnę wszedł na boisko Andrezinho, co miało wzmocnić drużynę CD Santa Clara. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Santosa na Tiaga Morais w 90. minucie oraz Kenjego Gorrego na Julia Daba w tej samej minucie. W doliczonej drugiej minucie spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Cristian Gonzalez, osłabiając zespół CD Santa Clara. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 40. minucie. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia sędzia wskazał na wapno, jednak Yusupha Njie nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Boavista FC.

Cztery minuty później arbiter pokazał żółtą kartkę Rafaelowi Bracalemu z Boavista FC. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Zespół Boavista FC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom CD Santa Clara w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte i dwie czerwone. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Zespół Boavista FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna CD Santa Clara w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.