Boavista FC - Sporting Lizbona 0-2 (0-1). Liga portugalska - 15. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 15. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 26 stycznia, zespół Boavistej przegrał ze Sportingiem 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Estádio do Bessa Século XXI w Porto.

15. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-26 22:15 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Boavista FC
Sporting Lizbona
0
2
Nuno Santos 22'
Pedro Porro 77'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków jedenastka Sportinga wygrała 22 razy i zanotowała sześć porażek oraz 12 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga w 22. minucie spotkania, gdy Nuno Santos strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Nuno Mendes.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sportinga.

Na drugą połowę jedenastka Boavistej wyszła w zmienionym składzie, za Gustava, Jesúsa Gómeza weszli Jorge Benguche, Nuno Santos. W 60. minucie Jovane Cabral zastąpił Daniela Bragançę.

Na murawie, jak to często zdarzało się Boavistej w tym sezonie, pojawił się Nathan, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Reggiego Cannona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie Ricardo Mangas został zmieniony przez Yanisa Hamache'a, co miało wzmocnić drużynę Boavistej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nuna Santosa na João Palhinhę. Kibice Sportinga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tiaga Tomása. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Andraż Szporar. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugiego gola.

Drużyna Boavistej ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Pedro Porro.

Między 79. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Boavistej oraz dwie drużynie przeciwnej. W 83. minucie Adil Rami został zmieniony przez Showa, co miało wzmocnić jedenastkę Boavistej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając João Mária na Brunona Tabatę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Antonio Adan Garrido
75′ Reggie Jacob Cannon
Luis Neto
Jackson Gabriel Porozo Vernaza
Zouhair Feddal Agharbi
46′ Jesús Alejandro Gómez Molina
Sebastian Coates
75′ Ricardo Luís Chaby Mangas
Matheus Luiz Nunes
83′ Adil Rami
Pedro Antonio Porro Sauceda  77′
87′ Paulo Lucas Santos de Paula
Jovane Eduardo Borges Cabral60′
46′ Gustavo Affonso Sauerbeck
Luís Manuel Arantes Maximiano
75′ Yanis Hamache
Vitorino Antunes
75′ 90′ Nathan Santos de Araujo
Gonçalo Bernardo Inácio
83′ Manuel Luís da Silva Cafumana
Eduardo Filipe Quaresma Coimbra Simões
Sebastián Pérez Cardona
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves76′ 79′
46′ Nuno Miguel Valente Santos
Daniel Santos Bragança60′
46′ Jorge Renán Benguche Ramírez
Bruno Vinícius Souza Ramos88′
Tiago Fontoura Fonseca Morais
Tiago Barreiros de Melo Tomás77′
Yusupha Njie
Gonzalo Jordy Plata Jiménez

Drużyna Sportinga była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Boavistej w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.