Boavista FC - SC Farense 0-1 (0-1). Liga portugalska - 24. kolejka Primeira Liga

21 marca na Estádio do Bessa Século XXI w Porto odbył się mecz 24. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Boavistej i Farense. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Farense 1-0.

24. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-03-21 18:30 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Arbiter: Hugo Filipe Ferreira de Campos Moreira Miguel
Boavista FC
SC Farense
0
1
Licá 25'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Boavistej wygrała aż siedem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Farense. W trzeciej minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Farense.

Jedynego gola meczu strzelił Licá dla zespołu Farense. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Farense.

Trener Boavistej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Showa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Yanis Hamache. W 64. minucie za Gustava wszedł Nathan.

W tej samej minucie w jedenastce Boavistej doszło do zmiany. Jorge Benguche wszedł za Reggiego Cannona. Po chwili trener Farense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Bilela Aouacherię. Na boisko wszedł Djalma, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 75. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Antonio Beto
64′ Reggie Jacob Cannon
Abner Felipe Souza de Almeida
87′ Paulo Lucas Santos de Paula
Amine Oudrhiri Idrissi
46′ Yanis Hamache
Bilel Aouacheria72′
Javi Garcia
Luís Carlos Pereira Carneiro  25′ 83′
64′ Gustavo Affonso Sauerbeck
Cássio Fernando Scheid
64′ Nathan Santos de Araújo
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus90′
46′ Manuel Luís da Silva Cafumana
Filipe Joaquim Melo Silva
Sebastián Pérez Cardona
Djalma Braume Manuel Abel Campos72′
64′ 88′ Jorge Renán Benguché Ramírez
Braian Ezequiel Mansilla83′
Jeriel Nicolás De Santis Córdova
Hugo André Rodrigues Seco
Tiago Fontoura Fonseca Morais
Nikola Stojiljković

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Boavistej dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.