Boavista FC - Os Belenenses SAD 0-0. Liga portugalska - 8. kolejka Primeira Liga

29 listopada na Estádio do Bessa Século XXI w Porto odbyło się starcie 8. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Boavistej i CF Belenenses. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

8. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-11-29 18:30 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Arbiter: Tiago Bruno Lopes Martins
Boavista FC
Os Belenenses SAD
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 meczów zespół Boavistej wygrał 18 razy i zanotował osiem porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CF Belenenses: Cauê w 14. i Henrique w 15. minucie.

W 58. minucie Cauê zastąpił Sphephela Sithole'a. Po godzinie gry sędzia przyznał kartkę Silvestre Vareli z drużyny gości.

Niedługo później trener Boavistej postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nuna Santosa wszedł Nathan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. W 79. minucie Jorge Benguche został zmieniony przez Jeriel Nicolás De Santis Córdovę, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia za Adilsona Abreu wszedł na boisko Musa Juwara, co miało wzmocnić drużynę Boavistej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silvestre Varelę na Richarda Rodriguesa. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 89. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Javiemu Garcíi i Miguelowi Cardosowi.

Trener CF Belenenses postanowił zagrać agresywniej. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku zmienił pomocnika Miguela Cardosa i na pole gry wprowadził napastnika Zandera Cassierrę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Cauê Cecilio da Silva14′ 58′
72′ Nuno Miguel Valente Santos
Rúben Alexandre Rocha Lima
89′ Javi Garcia
Silvestre Varela61′ 84′
90′ Adilson Angel Abreu de Almeida Gomes
Miguel Filipe Nunes Cardoso89′ 90′
79′ Jorge Renán Benguché Ramírez
Sphephelo S'Miso Sithole58′
72′ Nathan Santos de Araújo
Jordan van der Gaag
Sebastián Pérez Cardona
Richard Alexandre Birkheun Rodrigues84′
79′ Jeriel Nicolás De Santis Córdova
Zander Mateo Cassierra Cabezas90′
Tiago Fontoura Fonseca Morais
Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
90′ Musa Juwara
Edi Maurício Sanches Semedo

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom CF Belenenses pokazał cztery.