Boavista FC - Moreirense FC 1-0 (0-0). Liga portugalska - 20. kolejka Primeira Liga

19 lutego na Estádio do Bessa Século XXI w Porto odbyło się spotkanie 20. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Boavistej i Moreirense. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Boavistej 1-0.

20. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-19 21:30 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Boavista FC
Moreirense FC
1
0
A. Gomes 53'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów jedenastka Boavistej wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu dla Boavistej zdobył Adilson Abreu w 53. minucie. W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Gustavowi, piłkarzowi gospodarzy.

W następstwie utraty gola trener Moreirense postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Filipe Soaresa i na pole gry wprowadził napastnika Rafaela Martinsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 61. minucie za Yana wszedł David Simão. Chwilę później trener Boavistej postanowił wzmocnić formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Reggiego Cannona. Na boisko wszedł Jackson Porozo, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Między 73. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 76. minucie Abdoulaye Ba został zmieniony przez Derika Lacerdę, a za Lucasa Rodriguesa wszedł na boisko André Luis, co miało wzmocnić jedenastkę Moreirense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gustava na Yusuphę Njie oraz Nuna Santosa na Sebastiána Péreza.

Boavista FC
73′ Leonardo César Jardim
Mateus Pasinato
63′ Reggie Jacob Cannon
Fábio José Ferreira Pacheco
80′ 83′ Nuno Miguel Valente Santos
Yan Matheus Santos Souza61′
Javi Garcia
Lucas Rodrigues da Silva83′
55′ 79′ Gustavo Affonso Sauerbeck
Filipe Miguel Barros Soares60′
Alberth Josué Elis Martínez
Abdu Cadri Conté
 53′ Adilson Angel Abreu de Almeida Gomes
Walterson Silva
Rafael Wihby Bracali
Miguel Aires Fernandes de Oliveira
Jesús Alejandro Gómez Molina
Steven de Sousa Vitória
63′ Jackson Gabriel Porozo Vernaza
Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo
Nathan Santos de Araujo
Alexandre Miguel Barros Soares
Francisco João Rodrigues Baptista Monteiro Pereira
Ibrahima Camará
83′ Sebastián Pérez Cardona
David Martins Simão61′ 74′
Jorge Renán Benguche Ramírez
Clecildo Rafael Martins de Souza Ladislau60′
Tiago Fontoura Fonseca Morais
Derik Gean Severino Lacerda76′
79′ Yusupha Njie
André Luis Silva de Aguiar83′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Boavistej, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Moreirense w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.