Boavista FC - FC Paços de Ferreira 2-0 (2-0). Liga portugalska - 27. kolejka Primeira Liga

16 kwietnia na Estádio do Bessa Século XXI w Porto odbyło się starcie 27. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Boavistej i FC Paços. Mecz zakończył się zwycięstwem Boavistej 2-0.

27. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-16 19:45 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Arbiter: Tiago Bruno Lopes Martins
Boavista FC
FC Paços de Ferreira
2
0
Y. Njie 13'
A. Gomes 42'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań jedenastka Boavistej wygrała 13 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Yusupha Njie wywołał eksplozję radości wśród kibiców Boavistej, zdobywając bramkę w 13. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystował Alberth Elis.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Chidozie Collins z zespołu gospodarzy. Była to 29. minuta spotkania. W 39. minucie Yusupha Njie zastąpił Nuna Santosa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Boavistej w 42. minucie spotkania, gdy Adilson Abreu strzelił z karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

W 62. minucie arbiter ukarał kartką Marcela, piłkarza FC Paços. W 63. minucie w zespole FC Paços doszło do zmiany. Luther Singh wszedł za Martína Calderóna.

Trener FC Paços wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko João Amarala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Pedro Rebocho. Od 72 minuty boisko opuścili piłkarze Boavistej: Chidozie Collins, Adilson Abreu, Cristian Castro, na ich miejsce weszli: Jackson Porozo, Kuku Fidelis, Jesús Gómez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Héldera Ferreiry, Luíza Carlosa zajęli: Dor Jan, Lucas Silva. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Boavista: Adilsonowi Abreu w 81. minucie i Jacksonowi Porozowi w ósmej minucie doliczonego czasu meczu.

Jordi Martins Almeida
90′ Cristian Castro Devenish
Fernando Manuel Ferreira Fonseca
29′ 79′ Chidozie Collins Awaziem
Luíz Carlos Martins Moreira80′
 42′ (k.) 81′ 90′ Adilson Angel Abreu de Almeida Gomes
Douglas Willian da Silva Souza
 13′ 39′ Yusupha Njie
Hélder José Castro Ferreira72′
Rafael Wihby Bracali
Michael Matias Fracaro
90′ Jesús Alejandro Gómez Molina
Jorge Fernando dos Santos Silva
79′ 90′ Jackson Gabriel Porozo Vernaza
Pedro Pinho Marques
Nathan Santos de Araújo
Joao Pedro Reis Amaral63′
Sebastián Pérez Cardona
Abbas Ibrahim
39′ Nuno Miguel Valente Santos
Lucas da Silva de Jesus80′
Jeriel Nicolás De Santis Córdova
Dor Jan72′
90′ Kuku Emmanuel Fidelis
Luther Wesley Singh63′
Tiago Fontoura Fonseca Morais
João Pedro Sousa Silva

Przewaga zespołu FC Paços w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany.