Boavista FC - FC Famalicão 3-0 (1-0). Liga portugalska - 22. kolejka Primeira Liga

6 marca na Estádio do Bessa Século XXI w Porto odbył się pojedynek 22. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Boavistej i Famalicao. Starcie zakończyło się zwycięstwem Boavistej 3-0.

22. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-03-06 21:30 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Arbiter: André Filipe Domingues Narciso
S. Pérez 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Famalicao wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Boavistej w 17. minucie spotkania, gdy Ricardo Mangas zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Chidozie Collins.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Pêpê Rodrigues z drużyny gości. Była to 31. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Boavistej.

Drugą połowę drużyna Famalicao rozpoczęła w zmienionym składzie, za Riccielego wszedł Diogo Figueiras. W 63. minucie w zespole Famalicao doszło do zmiany. Bozhidar Boykov wszedł za Heriberta Tavaresa.

Kibice Famalicao nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andersona Silvę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Andrija Luković.

Dopiero w drugiej połowie Paulinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Boavistej, strzelając kolejnego gola w 65. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Reggie Cannon.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Gilowi Diasowi z Famalicao. W 71. minucie Gustavo zastąpił Showa. W 75. minucie arbiter wyrzucił z boiska Manuela Ugartego z Famalicao.

Na murawie, jak to często zdarzało się Boavistej w tym sezonie, pojawił się Yanis Hamache, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Nuna Santosa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Między 82. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Boavistej: Alberth Elis, Adilson Abreu, na ich miejsce weszli: Jorge Benguche, Sebastián Pérez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandre'a Guedesa, Rúbena Vinagrego zajęli: Calvin Verdonk, Carlos Valenzuela.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie meczu zmusił do kapitulacji bramkarza Sebastián Pérez. Asystę przy bramce zaliczył Yanis Hamache.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację trzy minuty później, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Reggiemu Cannonowi i Showowi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Luiz Lúcio Reis Júnior
90′ Reggie Jacob Cannon
Riccieli Eduardo da Silva Júnior46′
Cristian Castro Devenish
Srđan Babić
Chidozie Collins Awaziem
Diogo Lucas Queirós
 17′ Ricardo Luís Chaby Mangas
Gil Bastião Dias68′
 65′ Paulo Lucas Santos de Paula
Manuel Ugarte Ribeiro75′
76′ Nuno Miguel Valente Santos
Andrija Luković63′
Javi Garcia
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre82′
71′ Gustavo Affonso Sauerbeck
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues31′
90′ Alberth Josué Elis Martínez
Alexandre Xavier Pereira Guedes82′
90′ Adilson Angel Abreu de Almeida Gomes
Heriberto Moreno Borges Tavares63′
Rafael Wihby Bracali
Vanailson Luciano de Souza Alves
Jesús Alejandro Gómez Molina
Diogo Figueiras46′
76′ Yanis Hamache
Calvin Verdonk82′
Nathan Santos de Araújo
Bozhidar Boykov Kraev63′
71′ 90′ Manuel Luís da Silva Cafumana
Joaquín Nicolás Pereyra
90′  90′ Sebastián Pérez Cardona
Jhonata Robert Alves da Silva
90′ Jorge Renán Benguché Ramírez
Anderson Oliveira Silva63′
Jeriel Nicolás De Santis Córdova
Carlos Fernando Valenzuela82′
Tiago Fontoura Fonseca Morais

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Boavistej pokazał dwie żółte.

Zespół Boavistej w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.