Boavista FC - CD Santa Clara 1-1 (1-1). Liga portugalska - 13. kolejka Primeira Liga

W meczu 13. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 9 stycznia, jedenastka Boavistej zremisowała z Santa Clara 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estádio do Bessa Século XXI w Porto.

13. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-09 21:30 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Arbiter: António Emanuel Carvalho Nobre
Boavista FC
CD Santa Clara
1
1
Nuno Santos 20'
Carlos 37'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Boavistej wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Boavistej próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Boavistej w 20. minucie spotkania, gdy Nuno Santos zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Show.

W 26. minucie sędzia pokazał kartkę João Afonsowi z jedenastki gości.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 37. minucie gola wyrównującego strzelił Carlos. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Cryzan.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Anderson Carvalho, piłkarz gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 49. minucie kartkę dostał Reggie Cannon, zawodnik Boavistej. Niedługo później trener Boavistej postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Gustava. Na boisko wszedł Yusupha Njie, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartki Paulinhowi, Rafaelowi Bracalemu z Boavistej i Diogowi Salomão z jedenastki gości. Kibice Santa Clara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Costinhę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Diogo Salomão. W 73. minucie Nuno Santos zastąpił Javiego Garcíę.

W 81. minucie Yanis Hamache został zmieniony przez Ricarda Mangasa, co miało wzmocnić zespół Boavistej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lincolna na Osamę Rashida oraz Cryzana na Shahriara Moghanlou. W 87. minucie kartkę obejrzał Nené z Santa Clara. W drugiej połowie nie padły gole.

Marco André Rocha Pereira
49′ Reggie Jacob Cannon
Rafael António Figueiredo Ramos
Cristian Castro Devenish
João Ricardo da Silva Afonso26′
Chidozie Collins Awaziem
Mikel Villanueva Álvarez
81′ Yanis Hamache
João Paulo Lázaro Lucas
71′ Paulo Lucas Santos de Paula
Rui Filipe da Cunha Correia87′
 20′ 73′ Nuno Miguel Valente Santos
Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos90′
61′ Gustavo Affonso Sauerbeck
Diogo Ferreira Salomo71′ 71′
71′ Rafael Wihby Bracali
André Filipe Magalhães Ribeiro Ferreira
81′ Ricardo Luís Chaby Mangas
Joeliton Lima Santos
Jesús Alejandro Gómez Molina
Pierre Emmanuel Sagna
Nathan Santos de Araujo
Osama Jabbar Shafeeq Rashid86′
73′ Javi Garcia
André Filipe Rebelo Mesquita
61′ Yusupha Njie
Andre Filipe Ukra

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Santa Clara pokazał cztery.