Academico de Viseu FC - Varzim SC 1-0 (1-0). Liga portugalska - 9. kolejka Segunda Liga

W starciu 9. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 22 października, zespół Viseu FC wygrał z Varzimem 1-0 (1-0). Mecz na Estádio Municipal de Aveiro w Duerze obejrzało 125 widzów.

9. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-10-22 19:00 | Stadion: Estádio Municipal de Aveiro | Widzów: 125 | Arbiter: Iancu Ioan Vasilica
Academico de Viseu FC
Varzim SC
1
0
João Vasco 3'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Viseu FC wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył João Vasco dla drużyny Viseu FC. Bramka padła w tej samej minucie.

Między 15. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Viseu FC i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Viseu FC.

W 55. minucie Luís Silva został zastąpiony przez André Leão. Trener Varzimu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Luísa Pinheira i na pole gry wprowadził napastnika Lessinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 70. a 77. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Viseu FC i jedną drużynie przeciwnej. Trener Viseu FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko André Claro. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Paul Ayongo. W 88. minucie w zespole Varzimu doszło do zmiany. Bruno Tavares wszedł za Zé Tiago.

Varzim SC
77′ Domen Gril
Tiago Luís Caetano Pereira
39′ Nuno Miguel Adro Tomás
Luís Carlos Ventura Pinheiro63′
61′ Fernando Jose Almeida Ferreira
José Tiago Almeida Martins88′
71′ 85′ Luis Miguel Pinheiro Andrade
Rafael Henrique Assis Cardoso63′
Carlos Enrique Rentería Olaya
Luís Manuel Costa Silva35′ 63′
85′ Paul Ayongo
Octávio Alexandre Leal Barros70′
 3′ João Vasco Lima Santos de Miranda
Murilo Oliveira de Freitas
15′ 74′ Daniel Nussbaumer
Rodrigo Pedrosa Rêgo
61′ Valdemar António Almeida
Nuno Daniel Costeira Valente63′
André Filipe da Silva Carvalhas
José Carlos Natário Ferreira
74′ Yuri Nascimento de Araújo
André Filipe Ribeiro Leão63′
85′ Famana Quizera
Welesson Barreto Borges63′
Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte
Bruno Miguel Costa Monteiro Tavares88′
85′ André Filipe Claro de Jesus
George Nana Kwame Ofosu

Przewaga jedenastki Varzimu w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Viseu FC w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.