Academico de Viseu FC - SC Covilha 3-2 (3-2). Liga portugalska - 34. kolejka Segunda Liga

22 maja na Estádio Municipal de Aveiro w Duerze odbyło się starcie 34. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Viseu FC i Covilha. Mecz zakończył się zwycięstwem Viseu FC 3-2.

34. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-05-22 19:00 | Stadion: Estádio Municipal de Aveiro | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Jean Felipe 19'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół Viseu FC wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viseu FC w drugiej minucie spotkania, gdy Yuri zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Viseu FC krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ zespół Covilha doprowadził do remisu. Gola strzelił Felipe Macedo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Covilha w 19. minucie spotkania, gdy Jean Felipe strzelił drugiego gola.

Zespół Viseu FC otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Anthony Carter. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Viseu FC przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił João Vasco.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Trener Covilha postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił obrońcę Tiaga Moreirę i na pole gry wprowadził napastnika Lewisa Mbaha, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Abdul Hanan został zmieniony przez Areiasa.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Covilha doszło do zmiany. David Santos wszedł za Joela. Po chwili trener Viseu FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Pana, a murawę opuścił André Carvalhas. Między 70. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Viseu FC: Fernando Ferreira, Anthony Carter, Yuri, na ich miejsce weszli: Jeremías Rodríguez, Luisinho, Joel Monteiro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Wendla, Brunona Bolasa zajęli: Deivison, Igor Araújo.

Tiago André Lopes Moreira59′
67′ André Filipe da Silva Carvalhas
Felipe Francisco Macedo  10′
70′ Fernando Jose Almeida Ferreira
Jean Felipe Nogueira da Silva  19′
Kelvin Yannick Fortes Monteiro
Filipe Couto Cardoso
 2′ 81′ Yuri Nascimento de Araújo
Abdul Wahab Hanan59′
Paul Ayongo
Bernardo Sousa Pereira Brites Martins
 38′ 80′ Anthony Charles Carter
Wendel da Silva Costa Wendel75′
 45′ João Vasco Lima Santos de Miranda
David Moisés Sousa Santos60′
81′ Joel Filipe Sousa Monteiro
Jorge Daniel Abreu Vilela
67′ Valdemar António Almeida
Mohamed Lamine Ndao
Bruno Loureiro
João Pedro Pinto Cardoso
80′ Luis Miguel Pinheiro Andrade
Deivison William Borges75′
70′ Jeremías Martín Rodríguez Puch
Rui Manuel Linhares Areias59′
Sena Yang
Lewis Mbah Enoh59′

Przewaga jedenastki Covilha w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Viseu FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Covilha w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.