Academico de Viseu FC - Porto II 1-0 (0-0). Liga portugalska - 30. kolejka Segunda Liga

25 kwietnia na Estádio Municipal de Aveiro w Duerze odbył się pojedynek 30. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Viseu FC i Porto II. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Viseu FC 1-0.

A. Carter 52'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć drużyna Viseu FC wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Viseu FC: Fábiowi Santosowi w 6. i Fernandowi Ferreirze w 23. minucie.

W 29. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska João Marcelo osłabiając tym samym zespół Porto II. W 42. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Danielowi Ediemu-Mesumbe'owi, piłkarzowi Porto II. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Viseu FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 49. minucie na plac gry wszedł André Carvalhas, a murawę opuścił Fernando Ferreira.

Jedyną bramkę meczu zdobył Anthony Carter dla drużyny Viseu FC. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 58. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Féliksowi Mathausowi z zespołu Viseu FC. Chwilę później trener Porto II postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Kelvina Boatenga. Na boisko wszedł Gonçalo Borges, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 68. minucie za Panę wszedł Kelvin Medina.

Od 70. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Viseu FC.

Ricardo Manuel Rodrigues Vieira da Silva
58′ Félix Mathaus Lima Santos
Rodrigo Fernandes da Conceição
João Miguel Passos Manuel Pica
João Marcelo Messias Ferreira29′
75′ Joel Filipe Sousa Monteiro
Rodrigo Pinheiro Ferreira78′
68′ Valdemar António Almeida
Malang Sarr
Diogo de Almeida Santos
Rui Filipe Caetano Moura
23′ 49′ Fernando Jose Almeida Ferreira
Mor Ndiaye
Yuri Nascimento de Araújo
Bernardo Pereira Folha78′
Paul Ayongo
Rodrigo Ribeiro Valente78′
 52′ 87′ Anthony Charles Carter
Kelvin Owusu Boateng62′
90′ João Vasco Lima Santos de Miranda
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader42′ 72′
Ricardo Baleia Janota
Ivan Magalhães Miguel Cardoso
6′ Fabio Manuel Matos dos Santos
Pedro Justiniano Almeida Gomes
Rafael Pinho Melo
Tiago Manuel Maio Matos
Filipe Correia Soares
Carlos Gabriel Moreira de Oliveira78′
49′ 70′ André Filipe da Silva Carvalhas
Diogo Dias Ressurreição78′
68′ Kelvin Yannick Fortes Monteiro
Johan Arath Gómez
87′ Luis Miguel Pinheiro Andrade
Rafael Reis Pereira78′
Jeremías Martín Rodríguez Puch
Gonçalo Oscar Albuquerque Borges62′
Sena Yang
Igor Cássio Vieira dos Santos72′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Porto II otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy sześć żółtych.

Drużyna Viseu FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Porto II w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.