Academico de Viseu FC - GD Chaves 2-1 (0-1). Liga portugalska - 12. kolejka Segunda Liga

W starciu 12. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 19 grudnia, zespół Viseu FC wygrał z Chavesem 2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estádio Municipal do Fontelo.

Roberto 43'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Chavesu wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Viseu FC: Diogowi w 18. i João Vasco w 29. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Chavesu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Roberto.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chavesu.

W 57. minucie João Bachi został zmieniony przez João Correię. Trener Viseu FC postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił obrońcę Joela Monteira i na pole gry wprowadził napastnika Anthony'ego Cartera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 60. minucie sędzia przyznał kartkę Robertowi z Chavesu. Po chwili trener Chavesu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Jonathana Rubia. Na boisko wszedł Luís Silva, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 85. minucie Félix Mathaus wyrównał wynik meczu.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Rafael Viegas, piłkarz Chavesu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viseu FC w 88. minucie spotkania, gdy Anthony Carter zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Zé Tiago z drużyny gości.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Paulo Vítor Fagundes dos Anjos
 85′ Félix Mathaus Lima Santos
João Carlos Silva Reis
59′ Joel Filipe Sousa Monteiro
José Tiago Almeida Martins90′
81′ Valdemar António Almeida
Nuno Miguel Prata Coelho
18′ 70′ Diogo de Almeida Santos
João Pedro Fortes Bachiessa57′
Kelvin Yannick Fortes Monteiro
Roberto Porfírio Maximiano Rodrigo  43′ 60′
Paul Ayongo
Wellington Nascimento Carvalho
29′ João Vasco Lima Santos de Miranda
Luís Manuel Costa Silva69′
70′ André Filipe da Silva Carvalhas
Kevin Lenini Gonçalves Pereira de Pina
81′ Jeremías Martín Rodríguez Puch
Raphael Guzzo
Sena Yang
Bernardo Oliveira Dias
59′  88′ (k.) Anthony Charles Carter
Joao Teixeira
Romy Carlitos Gomes Silva
Nicolas Reis Bernardo

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Chavesu pokazał trzy.

Zespół Viseu FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.