Academico de Viseu FC - FC Arouca 0-4 (0-2). Liga portugalska - 21. kolejka Segunda Liga

W meczu 21. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 21 lutego, drużyna Viseu FC przegrała wysoko z FC Arouca 0-4 (0-2). Pojedynek odbył się na Estádio Municipal do Fontelo.

21. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-21 16:00 | Stadion: Estádio Municipal do Fontelo | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
Adílio Santos 52'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka FC Arouca wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Arouca w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry bramkę zdobył André Silva.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Ricardowi Fernandesowi z Viseu FC. Była to 35. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Arouca w 35. minucie spotkania, gdy João Basso strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Viseu FC wyszła w zmienionym składzie, za João Vasco wszedł Yuri. Także jedenastka FC Arouca rozpoczęła w zmienionym składzie, za Brunão wszedł José Velázquez. W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Joelowi z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Arouca w 52. minucie spotkania, gdy Adílio Santos zdobył trzecią bramkę.

W 54. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił André Silva z FC Arouca. W 61. minucie André Carvalhas zastąpił Panę.

W tej samej minucie trener Viseu FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Paula Ayongo. Na boisko wszedł Anthony Carter, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 69. minucie Kelvin Medina został zmieniony przez Dioga, a za Fernanda Ferreirę wszedł na boisko Jeremías Rodríguez, co miało wzmocnić drużynę Viseu FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arsénia na André Watshiniego. Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Fernandowi Ferreirze, piłkarzowi gospodarzy.

Chwilę później trener FC Arouca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Heliardo, a murawę opuścił André Silva. W 87. minucie kartkę obejrzał Joel Monteiro z Viseu FC. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-4.

FC Arouca
35′ Ricardo José da Silva Fernandes
João Othavio Basso  35′ (k.)
87′ Joel Filipe Sousa Monteiro
Joel António Soares Ferreira47′
61′ André Filipe da Silva Carvalhas
Pedro Manuel da Silva Moreira
75′ 76′ Fernando Jose Almeida Ferreira
Yaw Moses84′
69′ Kelvin Yannick Fortes Monteiro
Lawrence Ofori
61′ Paul Ayongo
Adílio Correia dos Santos  52′
46′ João Vasco Lima Santos de Miranda
Baptiste Aloe
61′ Valdemar António Almeida
Luiz Gustavo Benmuyal Reis84′
Diogo Cautela Bondoso
José Manuel Velázquez Rodríguez46′
69′ Diogo de Almeida Santos
Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo
76′ Jeremías Martín Rodríguez Puch
Marco Paulo Silva Soares
Sena Yang
Mauro Andrés Caballero Aguilera85′
61′ Anthony Charles Carter
Heliardo Vieira da Silva80′
46′ Yuri Nascimento de Araújo
André Watshini Bukia73′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Arouca przyznał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.