Academico de Viseu FC - CD Mafra 2-0 (2-0). Liga portugalska - 19. kolejka Segunda Liga

7 lutego na Estádio Municipal do Fontelo odbył się mecz 19. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Viseu FC i Mafry. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Viseu FC 2-0.

19. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-07 15:00 | Stadion: Estádio Municipal do Fontelo | Arbiter: Rui Miguel Gomes Lima
Academico de Viseu FC
CD Mafra
2
0
Fernando Ferreira 4'
Pana 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Viseu FC wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Fernando Ferreira.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viseu FC w 45. minucie spotkania, gdy Pana zdobył drugą bramkę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Na murawie, jak to często zdarzało się Mafrze w tym sezonie, pojawił się Nuno Campos, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Tomása Domingosa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Drugą połowę jedenastka Mafry rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andrezinha wszedł André Mesquita.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kákę z Mafry, a w 52. minucie Kelvina Medinę z drużyny przeciwnej. W 68. minucie Camará został zastąpiony przez Rodriga Martinsa. W tej samej minucie Bruno Silva został zmieniony przez Guilherme, a za Carlosa Daniela wszedł na boisko Edi Semedo, co miało wzmocnić drużynę Mafry. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yuri na Luisinha.

A kibice Viseu FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Anthony'ego Cartera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Fernando Ferreira. W 88. minucie kartkę dostał Pana z Viseu FC. W doliczonej trzeciej minucie spotkania w jedenastce Viseu FC doszło do zmiany. Yang Sena wszedł za Paula Ayongo.

João Tiago Oliveira da Cunha
 45′ 88′ Valdemar António Almeida
Everton Ferreira Guimarães51′
 4′ 79′ Fernando Jose Almeida Ferreira
André Miguel Pinto Lopes46′
52′ Kelvin Yannick Fortes Monteiro
João Pedro Salazar da Graça
90′ Paul Ayongo
Abel Issa Camara68′
João Vasco Lima Santos de Miranda
Carlos Daniel Cevada Teixeira79′
75′ Yuri Nascimento de Araújo
Nuno Vieira Campos46′
90′ Sena Yang
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
79′ Anthony Charles Carter
Rodrigo Miguel Forte Paes Martins68′
75′ Luis Miguel Pinheiro Andrade
Fidelis Christopher Irhene

Gwangin Lee

André Filipe Rebelo Mesquita46′

Edi Maurício Sanches Semedo79′

Przewaga drużyny Mafry w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Mafry w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.