Académica de Coimbra - UD Vilafranquense 1-2 (1-1). Liga portugalska - 6. kolejka Segunda Liga

20 września na Estádio EFAPEL w Coimbrze odbył się pojedynek 6. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Académicy i UD Vilafranquense. Mecz zakończył się zwycięstwem UD Vilafranquense 2-1. Spotkanie obejrzało 1 195 widzów.

6. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-09-20 19:00 | Stadion: Estádio EFAPEL | Widzów: 1195 | Arbiter: João Carlos Casegas Marques Almeida
Nenê 73'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna UD Vilafranquense wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie żółtą kartkę dostał Guilherme z Académicy.

Tymczasem to piłkarze Académicy otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan Rubio.

Drużyna UD Vilafranquense nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 30. minucie Mike wyrównał wynik meczu.

Między 34. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna UD Vilafranquense wyszła w zmienionym składzie, za Simão Júniora, João Jaquitégo weszli Mouhamed Belkheir, Jules Mendy. Trener Académicy postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Guilherme i na pole gry wprowadził napastnika Hugona Seca. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 63. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ricardo Dias z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 40. minucie. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Filipe Mela z UD Vilafranquense, a w 66. minucie Fábia Viannę z drużyny przeciwnej. W 68. minucie Jonathan Rubio został zastąpiony przez Reka.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole UD Vilafranquense doszło do zmiany. Umaro Baldé wszedł za Bernarda Martinsa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nenê wywołał eksplozję radości wśród kibiców UD Vilafranquense, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie starcia. W 76. minucie w drużynie Académicy doszło do zmiany. Dani Costa wszedł za Tomása Costę.

W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mouhameda Belkheira z UD Vilafranquense, a w 85. minucie Reka z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener UD Vilafranquense postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ençę Fatiego wszedł Gabriel Pereira, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. W doliczonej pierwszej minucie meczu w zespole UD Vilafranquense doszło do zmiany. Nathan Bizet wszedł za Nenê'a.

Cztery minuty później sędzia ukarał żółtą kartką Erica Veigę, piłkarza UD Vilafranquense. Filipe Melo z UD Vilafranquense w tej samej minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 65. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Luís Carlos Gaspar dos Santos Ribeiro
13′ 60′ Guilherme Henrique da Silva
Marcos André Costa Valente
Michael Douglas de Oliveira
Aurísio Saliu Fernandes Embalo Júnior46′
66′ Fábio André Freitas Vianna
Mickaël Pereira Moura  30′
Lorenzo Soares Fonseca
Eric Veiga90′
Christian da Silva Fiel
Idrissa Dioh
40′ 63′ Ricardo Dias
João Lamine Jaquité34′ 46′
João Carlos Cardoso Santo
Filipe Joaquim Melo Silva65′ 90′
76′ Tomás Morais Costa
Bernardo Sousa Pereira Brites Martins70′
 20′ 68′ Jonathan Josué Rubio Toro
Leonardo Cordeiro de Lima Silva
68′ 85′ Luís Manuel Gonçalves Silva
Umaro Baldé70′
Atair Mimito Rocha Biai
Mouhamed Menaour Belkheir46′ 82′
76′ Daniel Costa
Nathan Bizet90′
60′ Hugo André Rodrigues Seco
André Dias

Zawodnicy Académicy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych oraz jedną czerwoną.

Drużyna Académicy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.