Académica de Coimbra - SL Benfica II 1-0 (0-0). Liga portugalska - 33. kolejka Segunda Liga

16 maja na Estádio EFAPEL w Coimbrze odbyło się starcie 33. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Académicy i Benficy II. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Académicy 1-0.

33. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-05-16 17:30 | Stadion: Estádio EFAPEL | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Académica de Coimbra
SL Benfica II
1
0
Bruno Teles 62'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Académicy wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Benficy II rozpoczął w zmienionym składzie, za Morata wszedł Tomás Araújo. W 54. minucie Zé Castro zastąpił Silvéria.

Po chwili trener Benficy II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Rafael Brito, a murawę opuścił Martim Neto. W tej samej minucie w drużynie Benficy II doszło do zmiany. Úmaro Embaló wszedł za Samuela Pedro. W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Branimirowi Kalaice z Benficy II.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Bruno Teles dla jedenastki Académicy. Bramka padła w tej samej minucie. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Fabianowi, piłkarzowi gospodarzy.

Chwilę później trener Académicy postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Mihlalego Mayambelę. Na boisko wszedł Leandro Sanca, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Od 72 minuty boisko opuścili piłkarze Académicy: Mohamed Bouldini, Guima, na ich miejsce weszli: Dani Costa, Filipe Chaby. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dioga Mendesa, Davida Tavaresa zajęli: Ilija Vukotić, Luis Lopes.

Mile Svilar
64′ Fabiano Josué de Souza Silva
Branimir Kalaica61′
Rafael José Fernandes Teixeira Vieira
Godfried Ayesu Owusu Frimpong
 62′ (k.) Bruno Martins Teles
Felipe Rodrigues da Silva46′
54′ José Eduardo Rosa Vale de Castro
Diogo Alexandre Almeida Mendes72′
90′ Ricardo Guima
Martim Carvalho Neto60′
Diogo João Nogueira Pereira
David José Gomes Oliveira Tavares82′
Atair Mimito Rocha Biai
Tiago Maria Antunes Gouveia
90′ Mohamed Bouldini
Filipe Miguel Nicolácia da Cruz76′
66′ Mihlali Samson Mayambela
Henrique Pereira Araújo
71′ Joao Miguel Traquina
Samuel Lopes Robalo Pedro60′
Vladimir Stojković
Carlos Joaquim Dos Santos
Fábio André Freitas Vianna
Tomás Lemos Araújo46′
54′ Silvério Júnio Gonçalves da Silva
Ilija Vukotić72′
90′ Carlos Filipe Fonseca Chaby
Kevin Csoboth
66′ Leandro Mário Baldé Sanca
Úmaro Embaló60′
90′ Daniel Costa
Luis Henrique Barros Lopes82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Académicy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Académicy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.