Académica de Coimbra - SC Covilha 3-0 (1-0). Liga portugalska - 12. kolejka Segunda Liga

28 listopada na Estádio EFAPEL w Coimbrze odbył się pojedynek 12. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Académicy i Covilha. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Académicy 3-0. Na stadionie zasiadło 1 010 widzów.

12. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-11-28 20:30 | Stadion: Estádio EFAPEL | Widzów: 1010 | Arbiter: Flávio Lima
Académica de Coimbra
SC Covilha
3
0
João Carlos 15',51',76'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Académicy wygrał aż sześć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Académicy w 15. minucie spotkania, gdy João Carlos strzelił pierwszego gola.

W 22. minucie Héliton został zastąpiony przez Azoughę Tembenga. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Académica: Ricardowi Diasowi w 34. i João Pedrowi w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Académicy.

W 51. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył João Carlos z Académicy. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Lucasa Barrosa, zawodnika gości.

W tej samej minucie w zespole Covilha doszło do zmiany. Arnold Nkufo wszedł za Dioga Almeidę. Kibice Covilha nie mogli już doczekać się wprowadzenia Devida. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jean Felipe. W 71. minucie Diego Luiz został zmieniony przez Ricarda Vaza, co miało wzmocnić zespół Covilha. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana Rubia na Michela.

W 76. minucie arbiter przyznał kartkę Azoudze Tembengowi z drużyny gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby João Carlos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Académicy, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie starcia. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką João Carlosa z Académicy, a w 83. minucie Felipe Diniego z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Académicy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Tomás Costa, a murawę opuścił João Pedro. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartki Michaelowi Douglasowi z Académicy i Ahmedowi Isaiahowi z jedenastki gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Leonardo Navacchio
90′ Michael Douglas de Oliveira
Lucas Barros da Cunha70′
84′ David Sena Fernandes Sualehe
Héliton Jorge Tito dos Santos22′
34′ Ricardo Dias
André Filipe Lopes Almeida
Luís Manuel Gonçalves Silva
Tiago André Lopes Moreira
Atair Mimito Rocha Biai
Jean Felipe Nogueira da Silva71′
 15′, 51′, 76′ 77′ 78′ João Carlos Cardoso Santo
Ahmed Isaiah90′
40′ 84′ Joao Pedro Guerra Cunha
Gilberto Manuel Pereira da Silva80′
78′ Sodiq Olamilekan Fatai
Joarlem Batista Santos
73′ Jonathan Josué Rubio Toro
Arnold Nkufo Issoko70′
84′ Fábio André Freitas Vianna
Felipe Dini da Cruz Pires80′ 83′
João Paulo Lázaro Lucas
Ryan Teague
73′ Michel Barbosa de Lima
Azougha Tembeng Abenego22′ 76′
Mauro Andrés Caballero Aguilera
Sena Yang
78′ Fábio Fortes Moreira
Devid de Santana Silva71′
84′ Tomás Morais Costa
Ricardo Álvares Guedes Vaz71′
78′ Hugo André Rodrigues Seco
Thiago Henrique Moraes

Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.