Académica de Coimbra - SC Covilha 2-1 (2-0). Liga portugalska - 10. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 10. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 29 listopada, drużyna Académicy zwyciężyła z Covilha 2-1 (2-0). Mecz odbył się na Estádio EFAPEL w Coimbrze.

10. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-11-29 12:15 | Stadion: Estádio EFAPEL | Arbiter: João António Ferreira Gonçalves
Areias 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Académicy wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Académicy w 14. minucie spotkania, gdy Traquina strzelił pierwszego gola.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mohamed Bouldini wywołał eksplozję radości wśród kibiców Académicy, zdobywając kolejną bramkę w 41. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Mohamed Ndao z Covilha. Była to 42. minuta starcia.

Na drugą połowę drużyna Covilha wyszła w zmienionym składzie, za Mohameda Ndao wszedł Filipe Cardoso. W 55. minucie kartkę dostał Fabiano, piłkarz gospodarzy.

Niedługo później trener Covilha postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Lewisa Mbaha. Na boisko wszedł Deivison, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Abdoulaye Daffé zastąpił Leo.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Areias.

Jedenastce Covilha zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Académicy.

Leonardo Navacchio
55′ Fabiano Josué de Souza Silva
Mohamed Lamine Ndao42′ 46′
84′ Fábio Miguel Jesus Carvalho
Gilberto Manuel Pereira da Silva
89′ Atair Mimito Rocha Biai
Gleison Wilson Da Silva Moreira
72′ Leandro Mário Baldé Sanca
Abdoulaye Daffé69′
 41′ 89′ Mohamed Bouldini
Inters Auxence Gui80′
 14′ Joao Miguel Traquina
Jorge Daniel Abreu Vilela
89′ Carlos Filipe Fonseca Chaby
Filipe Couto Cardoso46′
84′ Ricardo Guima
Idrissa Mandiang
Diogo João Nogueira Pereira
João Pedro Pinto Cardoso
Daniel Costa
Deivison William Borges69′
89′ Rafael Victor de Oliveira Furtado
Leonardo Ferreira Cá69′
72′ João Mário Nunes Fernandes
Rui Manuel Linhares Areias80′  90′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.