Académica de Coimbra - Leixoes SC 1-1 (0-0). Liga portugalska - 17. kolejka Segunda Liga

26 stycznia na Estádio EFAPEL w Coimbrze odbył się mecz 17. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Académicy i Leixoes. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Nenê 65'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Académicy wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie Fabiano został zastąpiony przez Fábia Viannę.

Po pół godzinie gry w zespole Académicy doszło do zmiany. João Mário wszedł za Rafaela Furtada. Między 33. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie kartkę obejrzał Mike z drużyny gospodarzy. W 59. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Jefferson Encada, Joca, a na ich miejsce weszli Kiki Silva, Rodrigo Ferreira.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leixoes w 65. minucie spotkania, gdy Nenê strzelił z karnego pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

W następstwie utraty bramki trener Académicy postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Mike i na pole gry wprowadził napastnika Daniego Costę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Académicy: Filipe Chaby, Mimito Biai, a na ich miejsce weszli Fabinho, Guima. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Rafael Vieira, zawodnik gospodarzy.

Kibice Leixoes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adewale Oluwafemiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nenê. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Fábiowi Viannie z Académicy.

Mimo że drużyna Académicy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 78 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się João Mário.

Dwie minuty później w zespole Leixoes doszło do zmiany. Lucas Lopes wszedł za Avtandila Ebralidzego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Igor Stefanović
45′ 16′ Fabiano Josué de Souza Silva
Tiago André Araújo Rodrigues38′
77′ Rafael José Fernandes Teixeira Vieira
Eduardo José Borges Machado
Bruno Martins Teles
Brendon Lucas da Silva Estevam
58′ 73′ Mickaël Pereira Moura
Pedro Manuel Mota Pinto
Ricardo Dias
Bruno André Freitas Monteiro42′
33′ 73′ Ricardo Guima
Christophe Lucio Nduwarugira
73′ Fábio Miguel Jesus Carvalho
Rodrigo Filipe Santos Ferreira59′
Leandro Mário Baldé Sanca
Ânderson Miguel da Silva  65′ (k.) 83′
32′ Rafael Victor de Oliveira Furtado
Avtandil Ebralidze90′
Joao Miguel Traquina
Francisco Pedro Tiago Silva59′
Daniel Grilo Azevedo
Tiago Fernando Penela Silva
16′ 90′ Fábio André Freitas Vianna
Anton Rücker
Silvério Júnio Gonçalves da Silva
Moustapha Seck
Carlos Daniel Silveira da Graça
Jorge Samuel Figueiredo Fernandes59′
73′ Carlos Filipe Fonseca Chaby
Paulo Ricardo Ribeiro de Jesus Machado
Diogo João Nogueira Pereira
Wendel da Silva Costa Wendel
73′ Atair Mimito Rocha Biai
Lucas dos Santos Lopes90′
73′ Daniel Costa
Adewale Oluwafemi Sapara83′
32′  90′ João Mário Nunes Fernandes
Jefferson Anilson Silva Encada59′

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom Académicy, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Leixoes w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.