Académica de Coimbra - FC Vizela 1-3 (1-3). Liga portugalska - 24. kolejka Segunda Liga

13 marca na Estádio EFAPEL w Coimbrze odbył się pojedynek 24. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Académicy i FC Vizela. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Vizela 3-1.

24. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-03-13 12:00 | Stadion: Estádio EFAPEL | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
Samú 43'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Académicy wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Cassiano. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna Académicy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości , zdobywając kolejną bramkę. W 13. minucie wynik na 0-2 podwyższył Francis Cann. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Piłkarze Académicy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 30. minucie bramkę kontaktową zdobył Fabinho.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Vizela w 43. minucie spotkania, gdy Samú strzelił trzeciego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Cassiano z FC Vizela. Była to 45. minuta starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

W 69. minucie Traquina został zmieniony przez Mihlalego Mayambelę. Między 70. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 70. minucie w drużynie Académicy doszło do zmiany. Guima wszedł za Fabinha. Chwilę później trener FC Vizela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Ericson, a murawę opuścił Raphael Guzzo. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce FC Vizela doszło do zmiany. Tavinho wszedł za Francisa Canna.

A trener Académicy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rafaela Furtada. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mimito Biai. W 89. minucie w jedenastce FC Vizela doszło do zmiany. Diogo Ribeiro wszedł za Cassiana.

Matheus de Mello Costa
71′ Bruno Martins Teles
Richard Ofori
Ricardo Dias
Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso
 30′ 70′ Fábio Miguel Jesus Carvalho
Fábio Samuel Amorim Silva  43′
84′ Atair Mimito Rocha Biai
Marcos Paulo Gelmini Gomes
Leandro Mário Baldé Sanca
Raphael Guzzo73′ 75′
João Mário Nunes Fernandes
Francis Cann  13′ 82′
69′ Joao Miguel Traquina
André Tiago Carneiro Soares
70′ Carlos Daniel Silveira da Graça
Marcelo Machado Vilela
70′ Ricardo Guima
João Pedro Mendes Silva
Diogo João Nogueira Pereira
Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte75′
Daniel Costa
Fernando David Cardozo Paniagua
84′ Rafael Victor de Oliveira Furtado
Octávio Alexandre Leal Barros82′
69′ Mihlali Samson Mayambela
Diogo Ribeiro89′

Przewaga zespołu Académicy w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.