Académica de Coimbra - FC Arouca 0-1 (0-1). Liga portugalska - 31. kolejka Segunda Liga

W meczu 31. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 3 maja, drużyna Académicy przegrała z FC Arouca 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estádio EFAPEL w Coimbrze.

Arsénio 12'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Arsénio dla zespołu FC Arouca. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Arouca.

Trener FC Arouca postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego André Watshiniego. Na boisko wszedł Adílio Santos, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. A kibice Académicy nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mihlalego Mayambelę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Filipe Chaby.

W 73. minucie za Dioga Pereirę wszedł Mimito Biai. Między 78. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Académicy: Leandro Sanca, Mike, na ich miejsce weszli: Dani Costa, Fábio Vianna. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pitégo, André Silvy zajęli: Lawrence Ofori, Heliardo. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lawrence'a Oforiego z FC Arouca, a w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku Mimita Biaiego z drużyny przeciwnej.

João Othávio Basso
86′ Mickaël Pereira Moura
Joel António Soares Ferreira
José Eduardo Rosa Vale de Castro
José Manuel Velázquez Rodríguez
Ricardo Dias
Pedro Manuel da Silva Moreira
72′ Carlos Filipe Fonseca Chaby
Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo78′
73′ Diogo João Nogueira Pereira
Leandro Miguel Pereira da Silva
86′ Leandro Mário Baldé Sanca
Fernando Augusto de Castro Ribeiro
86′ Fábio André Freitas Vianna
Mauro Andrés Caballero Aguilera
73′ 90′ Atair Mimito Rocha Biai
Adílio Correia dos Santos69′
86′ Daniel Costa
Gildo Olímpio Sena Monteiro
72′ Mihlali Samson Mayambela
Heliardo Vieira da Silva84′

Przewaga drużyny Académicy w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna FC Arouca w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.