Académica de Coimbra - CD Mafra 1-0 (0-0). Liga portugalska - 15. kolejka Segunda Liga

11 stycznia na Estádio EFAPEL w Coimbrze odbył się mecz 15. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Académicy i Mafry. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Académicy 1-0.

15. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-11 19:30 | Stadion: Estádio EFAPEL | Arbiter: Nuno Miguel Serrano Almeida
Académica de Coimbra
CD Mafra
1
0
M. Bouldini 64'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Ricardo Dias, piłkarz Académicy.

W 55. minucie Cuca został zmieniony przez Kákę. Kibice Mafry nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gustava Souzę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Andrezinho.

W 63. minucie w zespole Mafry doszło do zmiany. Rodrigo Martins wszedł za Lee Gwangina.

Jedyną bramkę meczu dla Académicy zdobył Mohamed Bouldini w 64. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy Mafry: Fidelis Irhene, Carlos Daniel, a na ich miejsce weszli Rúben Ramos, João Graça. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Fidelisowi Irhenemu z jedenastki gości. Była to 79. minuta starcia. Chwilę później trener Académicy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Fabinha. Na boisko wszedł Diogo Pereira, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
43′ Ricardo Dias
Carlos Miguel Pereira Fernandes55′
Ricardo Guima
André Miguel Pinto Lopes63′
79′ Fábio Miguel Jesus Carvalho
João Pedro Salazar da Graça77′
89′ Leandro Mário Baldé Sanca
Rúben Ismael Valente Ramos77′
 64′ 88′ Mohamed Bouldini
Everton Ferreira Guimarães55′
79′ Diogo João Nogueira Pereira
Rodrigo Miguel Forte Paes Martins63′
Atair Mimito Rocha Biai
Fidelis Christopher Irhene77′ 79′
88′ Rafael Victor de Oliveira Furtado
Carlos Daniel Cevada Teixeira77′
89′ João Mário Nunes Fernandes
Gustavo Moura e Souza63′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Mafry w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.