28. kolejka Ligi Vitalis (2. liga): Leixoes SC - FC Famalicão 2-3 (1-1)

W starciu 28. kolejki portugalskiej Ligi Vitalis (2. liga), które rozegrane zostało 7 kwietnia, drużyna Leixoes przegrała z Famalicao 2-3 (1-1). Mecz na Estádio do Mar w Matosinhos obejrzało 974 widzów.

28. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-04-07 12:15 | Stadion: Estádio do Mar | Widzów: 974 | Arbiter: Hélder Malheiro
Anderson Silva 55'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Famalicao otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Walterson. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Piłkarze Leixoes odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 33. minucie Erivaldo wyrównał wynik meczu. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pathé Cissa z Famalicao, a w drugiej minucie doliczonego czasu Evandra Brandão z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Famalicao w 55. minucie spotkania, gdy Anderson zdobył drugą bramkę. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Famalicao, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 1-3 zdobył ponownie w 59. minucie Walterson.

W 60. minucie arbiter wręczył kartkę Luísowi Silvie z Leixoes. W 62. minucie za Magna wszedł André.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Evandro Brandão.

W 68. minucie kartką został ukarany Ricardo, piłkarz gości. W tej samej minucie w drużynie Leixoes doszło do zmiany. Luís Ribeiro wszedł za Amine Oudrhiriego. Chwilę później trener Famalicao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Fabinho, a murawę opuścił Anderson.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Felizowi Vazowi, zawodnikowi Famalicao. W 84. minucie w jedenastce Famalicao doszło do zmiany. Deni Hočko wszedł za Capelę. A trener Leixoes wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ronila. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Zé Paulo.

Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonym czasie gry w jedenastce Famalicao doszło do zmiany. Ângelo wszedł za Feliza Vaza. Zespołowi Leixoes zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Famalicao.

Rafael Garcia Tonioli Defendi
90′ Jorge Fernando dos Santos Silva
Luís Carlos Rocha Rodrigues
60′ Luís Manuel da Costa Silva
Fernando Jorge Barbosa Martins84′
85′ José Paulo de Oliveira Pinto
Pathé Ciss42′
68′ Amine Oudrhiri Idrissi
Feliz Edgar Neto Vaz78′ 90′
 65′ 45′ Evandro Elmer Carvalho Brandão
Anderson Oliveira Silva  55′ 71′
62′ Magno dos Santos Ribeiro
Fabrício Santos Simões
 33′ Erivaldo Jorge Paulo Ferreira
Raphael Guzzo
68′ Filipe Ribeiro Nascimento
Deni Hočko84′ 89′
85′ Roniel da Silva Costa
Fábio Miguel Jesus Carvalho71′
62′ 90′ André Clovis Silva Filho
Bernard Patrick Ashley-Seal

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej trzy. Zawodnicy Famalicao dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.