28. kolejka Ligi Vitalis (2. liga): CD Mafra - Sporting Braga II 1-1 (1-0)

W pojedynku 28. kolejki portugalskiej Ligi Vitalis (2. liga), który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna Mafry zremisowała z Bragą II 1-1 (1-0). Mecz na Estádio Municipal de Mafra obejrzało 446 widzów.

28. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-04-06 17:00 | Stadion: Estádio Municipal de Mafra | Widzów: 446 | Arbiter: António Nobre
CD Mafra
Sporting Braga II
1
1
Harramiz 38'
Denisson 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Bragi II wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Viníciusa Tanquego z Mafry, a w 26. minucie João Tavaresa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mafry w 38. minucie spotkania, gdy Harramiz zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mafry.

W 55. minucie za Afonsa Caetana wszedł Pedro Amador. W tej samej minucie w drużynie Bragi II doszło do zmiany. Pedro Alves wszedł za Henry'ego.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Simão z Bragi II, a w 72. minucie Juary'ego z drużyny przeciwnej. Trener Bragi II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eliasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić André Ribeiro. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. Niedługo później trener Mafry postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł João Paredes, a murawę opuścił Vinícius Tanque.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Denisson.

Juary z Mafry w drugiej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 72. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

David Mota Mota Veiga Teixeira Carmo
72′ 90′ Juary Martinho Soares
Simão Pedro Soares Azevedo66′
Guilherme Filipe Salgado Ferreira
Bruno Ricardo Valdez Wilson
84′ José Tiago Almeida Martins
Afonso Ferreira Caetano55′
Rui Pedro Coimbra Chaves
Gaïus Makouta
90′ Pedro Ferreira
José Denisson Silva dos Santos  90′
Carlos Miguel Pereira Fernandes
João Tavares Almeida26′
15′ 83′ Vinicius Rodolfo de Souza Oliveira
Henry Miyamoto Garcia Silva55′
 38′ Harramiz Quieta Ferreira Soares
Felipe Andrés Villagrán Rivera
84′ Rui Miguel Pereira Gonçalves
Pedro Alves Correia55′
83′ João Diogo Marques Paredes
Elias Emanuel de Magalhães Souza79′
90′ Flávio António Silva
Tiago Daniel Rodrigues Dias

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.