28. kolejka Ligi Sagres: Vitória Setúbal FC - CS Marítimo Funchal 1-0 (1-0)

7 kwietnia na Estádio do Bonfim odbył się pojedynek 28. kolejki portugalskiej Ligi Sagres pomiędzy drużynami Setúbal FC i CS Marítimo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Setúbal FC 1-0. Na stadionie stawiło się 2 702 widzów.

28. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-07 16:00 | Stadion: Estádio do Bonfim | Widzów: 2702 | Arbiter: Manuel Oliveira
Vitória Setúbal FC
CS Marítimo Funchal
1
0
J. Cádiz 37'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Jedenastka CS Marítimo wygrała aż 22 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 13.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Giorgi Makaridze z Setúbal FC. Była to 30. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu dla Setúbal FC zdobył Jhonder Cádiz w 37. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Éber.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Setúbal FC.

Na drugą połowę zespół CS Marítimo wyszedł w zmienionym składzie, za Pedro Pelágia wszedł Jean Cleber. Trener CS Marítimo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jorge Correa, a murawę opuścił Leandro Barrera.

W 60. minucie w drużynie Setúbal FC doszło do zmiany. Zequinha wszedł za Nuna Valentego. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter wręczył kartkę Semedzie z zespołu gospodarzy. Trener Setúbal FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Allefa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Hildeberto Pereira.

W 77. minucie kartkę dostał Douglas Grolli, zawodnik gości. W 80. minucie za Douglasa Grollego wszedł Rodrigo Pinho. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Setúbal FC doszło do zmiany. Savio wszedł za Rubena.

Pereira
30′ Giorgi Makaridze
Renê Ferreira dos Santos
60′ Nuno Daniel Costeira Valente
Douglas Ricardo Grolli77′ 80′
Éber Henrique Ferreira de Bessa
Pedro Henrique Rocha Pelágio46′
70′ José Vítor Moreira Semedo
Getterson Alves dos Santos
84′ Micael Ruben
Diederrick Joel Tagueu Tadjo
 37′ Jhonder Leonel Cádiz Fernández
José Edgar Andrade da Costa
71′ Hildeberto José Morgado Pereira
Roberto de Jesus Machado
84′ Sávio Roberto Juliao Figueiredo
Jorge Iván Correa46′
71′ Allef de Andrade Rodrigues
Jean Cleber Santos da Silva46′
60′ José Egas dos Santos Branco
Fabricio Santos de Jesus
Kgaogelo Rathete Sekgota
Rodrigo Cunha Pereira de Pinho80′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom CS Marítimo pokazał jedną.