28. kolejka Ligi Sagres: Vitoria Guimaraes SC - GD Chaves 4-0 (3-0)

6 kwietnia na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães odbyło się starcie 28. kolejki portugalskiej Ligi Sagres pomiędzy drużynami Vitorii i Chavesu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vitorii 4-0. Pojedynek obejrzało 12 606 widzów.

28. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-06 19:00 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Widzów: 12606 | Arbiter: Jo?o Capela
Alexandre Guedes 80'

Zespół Vitorii bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół Vitorii wygrał aż 14 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitorii w czwartej minucie spotkania, gdy Alhassan Wakaso zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pedrão.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vitorii w 11. minucie spotkania, gdy Tozé strzelił z karnego drugiego gola. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rochinha wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitorii, zdobywając kolejną bramkę w 36. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystował Alexandre Guedes.

W 57. minucie za Costinhę wszedł Gevorg Ghazaryan. W tej samej minucie trener Chavesu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Joao Teixeira, a murawę opuścił André Luis.

Jedyną kartkę w meczu dostał Renan Bardini z zespołu gości. Była to 65. minuta spotkania. Trener Vitorii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko João Carlosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Rochinha. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić czwartą bramkę. W 74. minucie w zespole Vitorii doszło do zmiany. Florent Hanin wszedł za Rafę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vitorii w 80. minucie spotkania, gdy Alexandre Guedes strzelił czwartego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Mattheusa.

W 81. minucie Davidson został zmieniony przez Olę John, co miało wzmocnić drużynę Vitorii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renana Bardiniego na Platiny'ego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Luis Martins
74′ Luís Rafael Soares Alves
Paulo Sérgio Mota
Mattheus Andrade Gama de Oliveira
Renan Bardini Bressan65′ 88′
 11′ (k.) António José Pinheiro de Carvalho
Bruno Vieira Gallo Freitas
 4′ Alhassan Wakaso
João José Pereira da Costa57′
 80′ Alexandre Xavier Pereira Guedes
Luther Wesley Singh
 36′ 67′ Diogo Filipe Costa Rocha
William Alves de Oliveira
81′ Davidson da Luz Pereira
Hugo Cerqueira Pinto Basto
74′ Florent Olivier Sylvain Hanin
Joao Teixeira57′
Domingos André Ribeiro Almeida
Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues88′
67′ João Carlos Vilaça Teixeira
Gevorg Ghazaryan57′
81′ Ola John
Nilton Soares Rodrigues

Jedenastka Chavesu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał zawodników Vitorii żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył jedną żółtą.