28. kolejka Ligi Sagres: Sporting Lizbona - Rio Ave FC 3-0 (2-0)

7 kwietnia na Estádio José Alvalade w Lizbonie odbyło się starcie 28. kolejki portugalskiej Ligi Sagres pomiędzy drużynami Sportinga i Rio Ave. Mecz zakończył się zwycięstwem Sportinga 3-0. Pojedynek obejrzało 26 198 widzów.

28. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-07 21:00 | Stadion: Estádio José Alvalade | Widzów: 26198 | Arbiter: Luis Godinho
Wendel 54'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna Sportinga wygrała aż 26 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Luiz Phellype wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga, zdobywając bramkę w 12. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Marcos Acuna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga w 36. minucie spotkania, gdy Bruno Fernandes strzelił z karnego drugiego gola. To już piętnaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Na drugą połowę drużyna Sportinga wyszła w zmienionym składzie, za Cristiana Borję wszedł Jovane Cabral.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga w 54. minucie spotkania, gdy Wendel zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Bruno Fernandes.

W 61. minucie Galeno został zastąpiony przez Nikolę Jambora. W tej samej minucie w jedenastce Rio Ave doszło do zmiany. Nuno Santos wszedł za Gabrielzinha. Chwilę później trener Sportinga postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Marcosa Acunę wszedł Bruno Gaspar, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Sportinga utrzymać prowadzenie.

W 73. minucie Jeremy Mathieu został zmieniony przez André Pintę, co miało wzmocnić drużynę Sportinga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brunona Moreirę na Ronana. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Leonardo César Jardim
46′ Cristián Alexis Borja González
Rúben Afonso Borges Semedo
Sebastian Coates
Fabio Coentrao
73′ Jeremy Mathieu
Eliseu Mendja Nadjack Soares Cassamá
Stefan Ristovski
Messias Rodrigues da Silva Júnior
66′ Marcos Acuna
Filipe Augusto Carvalho Souza
 36′ (k.) Bruno Miguel Borges Fernandes
Diego Lopes
Nemanja Gudelj
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
 54′ Marcus Wendel Valle da Silva
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira83′
Abdoulay Diaby
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho61′
 12′ Luiz Phellype Luciano Silva
Wenderson Galeno61′
Romain Jules Salin
Paulo Vítor Fagundes dos Anjos
73′ André Almeida Pinto
Toni Borevković
66′ Bruno Gaspar
Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo
Idrissa Doumbia
Nikola Jambor61′
Francisco Oliveira Geraldes
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
46′ Jovane Eduardo Borges Cabral
Nuno Miguel Gomes dos Santos61′
Pedro David Rosendo Marques
Ronan David Jerônimo83′

Zespół Sportinga zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.