28. kolejka Ligi Sagres: Os Belenenses SAD - CD Santa Clara 1-1 (1-1)

6 kwietnia na Estádio Nacional w Jamor odbył się mecz 28. kolejki portugalskiej Ligi Sagres pomiędzy drużynami CF Belenenses i Santa Clara. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 1 509 widzów.

28. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-06 16:30 | Stadion: Estádio Nacional | Widzów: 1509 | Arbiter: C. Taborda Xistra
Os Belenenses SAD
CD Santa Clara
1
1
Nuno Coelho 9'
Ze Manuel 40'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół CF Belenenses zajmował siódme, natomiast jedenastka Santa Clara - ósme miejsce.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków drużyna Santa Clara wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy CF Belenenses nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Nuno Coelho. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Diogo Viana.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Santa Clara: Brunonowi Lamasowi w 20. i João Lucasowi w 36. minucie.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 40. minucie wynik ustalił Ze Manuel. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Nuno Coelho z jedenastki gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie Nicolás Vélez został zastąpiony przez Pierre'a Sagnę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał żółtą kartkę Kaiowi Pantaleão, zawodnikowi Santa Clara.

Chwilę później trener Santa Clara postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Kaia Pantaleão. Na boisko wszedł Osama Rashid, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Santa Clara: Osamie Rashidowi w 70. i Franciscowi Ramosowi w 87. minucie. W tej samej minucie trener CF Belenenses postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Matyję Ljujicia wszedł Cleylton, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi CF Belenenses utrzymać remis.

Fabio Cardoso
 9′ 44′ 47′ Nuno Miguel Prata Coelho
Francisco Augusto Neto Ramos87′
87′ Matija Ljujić
Bruno José Pavan Lamas20′ 74′
53′ Nicolás Leandro Vélez
Martin Chrien
87′ Jose Cleylton de Morais dos Santos
Osama Jabbar Shafeeq Rashid65′ 70′
Diogo dos Santos Cabral
Lucas Marques de Oliveira
53′ Pierre Emmanuel Sagna
Pablo Diogo Lopes de Lima81′
Gomes Dalcio
Thiago Santos Santana74′
Alhassane Keita
Alfredo Horacio Stephens Francis

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Santa Clara w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast jedenastka Santa Clara w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.