28. kolejka Ligi Sagres: FC Porto - Boavista FC 2-0 (1-0)

5 kwietnia na Estádio Do Dragão odbył się pojedynek 28. kolejki portugalskiej Ligi Sagres pomiędzy drużynami Porto i Boavisty. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Porto 2-0. Starcie obejrzało 39 129 widzów.

28. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-05 21:30 | Stadion: Estádio Do Dragão | Widzów: 39129 | Arbiter: Rui Costa
FC Porto
Boavista FC
2
0
Tiquinho 41'
Otavinho 48'

Od pierwszych minut zespół Porto zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Boavisty była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę dostał Gustavo, zawodnik Boavisty.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto w 41. minucie spotkania, gdy Tiquinho strzelił z karnego pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 zdobytych bramek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto.

Drużyna Boavisty ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 48. minucie wynik ustalił Otavinho. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jesus Corona.

W 54. minucie Yusupha Njie został zastąpiony przez Edu Machadę. Po chwili trener Boavisty postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Federico Falcone, a murawę opuścił Rafael Lopes. Chwilę później trener Porto postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jesusa Coronę wszedł Maxi Pereira, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 77. minucie Tiquinho został zmieniony przez Hernâniego, a za Danila Pereirę wszedł na boisko Mamadou Ndiaye, co miało wzmocnić drużynę Porto. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gustava na Mateusa. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Jubal z Boavisty. Była to 90. minuta meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Rafael Wihby Bracalli
64′ Jesus Corona
Rui Filipe Caetano Moura
 48′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Rafael Eduardo Costa
86′ Luis Helio Pereira Danilo
Matheus da Cunha Gomes
Hector Herrera
Yusupha Njie54′
Moussa Marega
Gustavo Affonso Sauerbeck31′ 79′
 41′ (k.) 77′ Francisco das Chagas Soares dos Santos
Eduardo José Borges Machado54′
64′ Maxi Pereira
Gonçalo Bento Soares Cardoso
86′ Mamadou Loum Ndiaye
Nwankwo Emeka Obiora
Óliver Torres Munoz
Aymen Tahar
Fernando Andrade dos Santos
Mateus Galiano da Costa79′
77′ Hernâni Jorge Santos Fortes
Federico Matías Falcone60′

Zespół Porto był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Boavisty przyznał dwie żółte.