28. kolejka Ligi Sagres: CD Tondela - Portimonense SC 3-2 (0-2)

W spotkaniu 28. kolejki portugalskiej Ligi Sagres, które rozegrane zostało 8 kwietnia, jedenastka CD Tondela wygrała z Porimonense 3-2 (0-2). Mecz na Estádio João Cardoso obejrzało 2 066 widzów.

28. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-08 21:15 | Stadion: Estádio João Cardoso | Widzów: 2066 | Arbiter: Tiago Martins
Paulinho 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Porimonense wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia pokazał żółtą kartkę Rubenowi Fernandesowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porimonense w 20. minucie spotkania, gdy Jadson strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Pedro Sá.

W 40. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Emmanuelowi Hackmanowi, piłkarzowi Porimonense.

Drużyna CD Tondela ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Paulinho. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Trener CD Tondela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Sergio Pena, a murawę opuścił Juan Delgado. Drugą połowę drużyna CD Tondela rozpoczęła w zmienionym składzie, za João Pedra wszedł Patrick.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Porimonense: Paulinhowi w 55. i Ricardowi Ferreirze w 59. minucie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 63. minucie gola kontaktowego strzelił Tómané. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Porimonense doszło do zmiany. Aylton Morte wszedł za Brunona Tabatę. W 71. minucie David Bruno został zastąpiony przez Pitégo.

Niedługo później Pité wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Tondela, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie meczu. Chwilę później trener Porimonense postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lucasa Fernandesa wszedł Tormena, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Porimonense nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę CD Tondela przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie wynik ustalił Ricardo Costa. Sytuację bramkową stworzył Patrick.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w zespole Porimonense doszło do zmiany. Wellington Carvalho wszedł za Denera. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CD Tondela: Jhonowi Murillowi i Ricardowi Coście. Dwie minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ricardo Costa osłabiając zespół CD Tondela. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w piątej minucie doliczonego czasu starcia.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Ricardo Abel Barbosa Ferreira59′
71′ David Carneiro Dias Resende Bruno
Emmanuel Hackman40′
Jorge Filipe Oliveira Fernandes
Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes15′
João Carlos Reis Graça
Lucas Possignolo
 85′ 90′ 90′ Miguel Ricardo Costa
Jadson Cristiano Silva de Morais  20′
46′ João Pedro Almeida Machado
Lucas Fernandes da Silva73′
Bruno André Freitas Monteiro
Dener Gomes Clemente88′
 63′ António Manuel Fernandes Mendes
Paulo Henrique Soares dos Santos  45′ 55′
90′ Jhon Eduard Murillo Romaña
Bruno Vinícius Souza Ramos66′
46′ Juan Antonio Delgado Baeza
Henrique Gelain Custodio
71′  72′ Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo
Felipe Francisco Macedo
João Lamine Jaquité
Vítor Tormena de Farias73′
João Sabino Mendes Neto Saraiva
Aylton Filipe Boa Morte66′
46′ Sergio Fernando Pena Flores
Wellington Nascimento Carvalho88′
46′ Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
Ruster Santos D'ajuda

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.