28. kolejka Ligi Sagres: CD Feirense - SL Benfica Lizbona 1-4 (1-2)

7 kwietnia na Estádio Marcolino de Castro w Santa Marii da Feirze odbył się mecz 28. kolejki portugalskiej Ligi Sagres pomiędzy drużynami Feirense i Benfiki Lizbona. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Benfiki Lizbona 4-1. Na stadionie stawiło się 5 449 widzów.

28. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-07 18:30 | Stadion: Estádio Marcolino de Castro | Widzów: 5449 | Arbiter: João Pedro Pinheiro
H. Seferović 49',89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Benfiki Lizbona wygrała aż osiem razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Sturgeon wywołał eksplozję radości wśród kibiców Feirense , strzelając gola w 10. minucie meczu. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Paraiba.

Piłkarze Benfiki Lizbona odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Pizzi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Benfiki Lizbona przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu Andre Almeida dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola asystował Andreas Samaris.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Benfiki Lizbona, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy pokonał bramkarza Haris Seferović. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 strzelonych goli.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Feirense: Babancowi w 58. i Tiagowi Silvie w 64. minucie. W 71. minucie za Sturgeona wszedł Marco Soares. Chwilę później trener Benfiki Lizbona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Jonas, a murawę opuścił João Félix.

W 79. minucie Babanco został zmieniony przez Lawrence'a Oforiego, co miało wzmocnić drużynę Feirense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adela Taarabta na Franca Cerviego. A trener Feirense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edinha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Luís Machado. W 87. minucie w zespole Benfiki Lizbona doszło do zmiany. Gedson Fernandes wszedł za Pizziego.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W samej końcówce starcia Haris Seferović ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-4. Asystę przy bramce zanotował Álex Grimaldo.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-4.

Ruben Santos
58′ 79′ Elvis Manuel Monteiro Macedo
Florentino Ibrain Morris Luís
64′ Tiago Silva
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi  40′ (k.) 87′
João Pedro Pereira Silva
Andreas Samaris
Edson Rodrigues Farias
Adel Taarabt81′
 10′ 71′ Fabio Miguel Sturgeon
João Félix Sequeira74′
81′ Luís Miguel Vieira Babo Machado
Gedson Carvalho Fernandes87′
79′ Lawrence Ofori
Franco Emanuel Cervi81′
71′ Marco Paulo Silva Soares
Filip Krovinović
81′ Arnaldo Edi Lopes da Silva
Andrija Żivković
José Adolfo Valencia Arrechea
. Jonas74′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Benfiki Lizbona żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.