Futebol Clube do Porto - Clube Desportivo de Tondela 3-1 (1-0). Puchar Portugalii

W starciu Puchar Portugalii, które rozegrane zostało 22 maja, zespół FC Porto wygrał z CD Tondela 3-1 (1-0).

W  starciu  Puchar Portugalii, które rozegrane zostało 22 maja, zespół FC Porto wygrał  z CD Tondela  3-1 (1-0).

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka FC Porto wygrała aż 13 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna FC Porto zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki CD Tondela była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Marcelo Alves z zespołu CD Tondela. Była to 20. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Porto w 22. minucie spotkania, gdy M. Taremi zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Porto.

Vitinha wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Porto, strzelając kolejnego gola w 52. minucie pojedynku. W 55. minucie za Daniela dos Anjosa wszedł R. Dadaşov.

W 56. minucie w drużynie CD Tondela doszło do zmiany. João Pedro wszedł za Pedro Augusta. W 66. minucie karnego dla FC Porto nie wykorzystał M. Taremi strzelając obok bramki. W 68. minucie Iker Undabarrena został zmieniony przez Tiaga Dantasa, a za Tiaga Almeidę wszedł na boisko Bebeto, co miało wzmocnić zespół CD Tondela. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Evanilsona na Galena.

Zawodnicy CD Tondela odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 73. minucie gola kontaktowego strzelił Neto Borges.

Jedenastka CD Tondela ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna FC Porto, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy M. Taremi ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-1.

Między 77. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Porto i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Zespół FC Porto zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka FC Porto w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół CD Tondela w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.