Zawisza Bydgoszcz - Jarota Jarocin 1-2 (0-1). 2. kolejka III Ligi - Grupa II

13 sierpnia na Stadionie im. Zdzislawa Krzyszkowiaka odbyło się spotkanie 2. kolejki III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Zawiszy Bydgoszcz i Jaroty Jarocin. Mecz zakończył się zwycięstwem Jaroty Jarocin 2-1.

13 sierpnia  na Stadionie im. Zdzislawa Krzyszkowiaka odbyło się spotkanie  2. kolejki  III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Zawiszy Bydgoszcz  i Jaroty Jarocin. Mecz zakończył się zwycięstwem Jaroty Jarocin 2-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Jaroty Jarocin wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Dawidowi Idzikowskiemu z zespołu Jaroty Jarocin.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Jaroty Jarocin w 24. minucie spotkania, gdy Sebastian Kamiński strzelił pierwszego gola. Między 35. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Jaroty Jarocin i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Jaroty Jarocin.

Na drugą połowę zespół Jaroty Jarocin wyszedł w zmienionym składzie, za Emila Jedraszaka wszedł Dominik Konopacki. Między 49. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Zawiszy Bydgoszcz i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna Zawiszy Bydgoszcz ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Jaroty Jarocin, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Kacper Szaflarski.

W 68. minucie Medard Dahms został zastąpiony przez Jakuba Pachnika. W tej samej minucie Medard Dahms został zmieniony przez Gabriela Palita, a za Jana Chachułę wszedł na boisko Alan Serwach, co miało wzmocnić drużynę Zawiszy Bydgoszcz. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kacpra Szaflarskiego na Marcina Konopkę oraz Mikołaja Jankowskiego na Szymona Soińskiego. Na 11 minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Dawid Idzikowski osłabiając zespół Jaroty Jarocin. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 11. minucie.

W 82. minucie boisko opuścili piłkarze Zawiszy Bydgoszcz: Wojciech Mielcarek, Sebastian Rugowski, a na ich miejsce weszli Kamil Żylski, Korneliusz Sochań. W tej samej minucie trener Jaroty Jarocin postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Krzysztofa Bartoszaka wszedł Piotr Stachowiak, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Jaroty Jarocin utrzymać prowadzenie. W 83. minucie żółtą kartkę dostał Alan Serwach, zawodnik Zawiszy Bydgoszcz.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz odpowiedzieli strzeleniem gola. W 86. minucie bramkę kontaktową zdobył Wojciech Mielcarek.

W doliczonym czasie gry w zespole Jaroty Jarocin doszło do zmiany. Igor Rybarczyk wszedł za Michała Marszałkiewicza. Drużynie Zawiszy Bydgoszcz zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Jaroty Jarocin.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Jaroty Jarocin, natomiast piłkarzom Zawiszy Bydgoszcz pokazał cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.