Vineta Wolin - Stowarzyszenie Pilkarskie Zawisza Bydgoszcz 1-3 (0-1). 1. kolejka III Ligi - Grupa II

6 sierpnia na UNKNOWN-2867 odbyło się starcie 1. kolejki III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Vinety Wolin i Zawiszy Bydgoszcz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zawiszy Bydgoszcz 3-1.

6 sierpnia  na UNKNOWN-2867 odbyło się starcie  1. kolejki  III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Vinety Wolin  i Zawiszy Bydgoszcz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zawiszy Bydgoszcz 3-1.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Zawiszy Bydgoszcz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zawiszy Bydgoszcz w 27. minucie spotkania, gdy Piotr Okuniewicz strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zawiszy Bydgoszcz.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Sebastianowi Rugowskiemu, piłkarzowi Zawiszy Bydgoszcz.

Jedenastka Vinety Wolin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Zawiszy Bydgoszcz, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił po raz drugi w 60. minucie Piotr Okuniewicz.

Po godzinie gry kartkę otrzymał Marek Niewiada z zespołu Vinety Wolin.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zawiszy Bydgoszcz w 63. minucie spotkania, gdy Kamil Żylski zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W 64. minucie w drużynie Zawiszy Bydgoszcz doszło do zmiany. Stanisław Wędzelewski wszedł za Sebastiana Rugowskiego.

W 68. minucie Maciej Ignasiak został zastąpiony przez Marcela Weclawka. Między 75. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz: Medard Dahms, Kamil Żylski, Piotr Okuniewicz, Maciej Koziara, na ich miejsce weszli: Wojciech Mielcarek, Gabriel Palito, Jan Chachuła, Wojciech Zelazo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kacpra Zmudza, Kamila Wisniewskiego, Adriana Kolata zajęli: Kacper Litwin, Damian Galosz, Szymon Emche. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kacpra Litwina z Vinety Wolin, a w 84. minucie Korneliusza Sochania z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W piątej minucie doliczonego czasu pojedynku gola pocieszenia strzelił Kacper Litwin.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół Vinety Wolin w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Zawiszy Bydgoszcz w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.