Unia Solec Kujawski - Cartusia Kartuzy 0-1 (0-1). 1. kolejka III Ligi - Grupa II

6 sierpnia na UNKNOWN-2866 odbył się pojedynek 1. kolejki III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Unii Solec Kujawski i Cartusi Kartuzy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cartusi Kartuzy 1-0. Mecz obejrzało 250 widzów.

6 sierpnia  na UNKNOWN-2866 odbył się pojedynek  1. kolejki  III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Unii Solec Kujawski  i Cartusi Kartuzy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cartusi Kartuzy 1-0. Mecz obejrzało 250 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Cartusi Kartuzy wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Cartusi Kartuzy zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Unii Solec Kujawski była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 25. minucie sędzia ukarał kartką Jana Kopanię, piłkarza Cartusi Kartuzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cartusi Kartuzy w 32. minucie spotkania, gdy Marcin Poręba strzelił pierwszego gola. W 45. minucie arbiter pokazał kartkę Krzysztofowi Iwanowskiemu z drużyny Cartusi Kartuzy.

W tej samej minucie w jedenastce Unii Solec Kujawski doszło do zmiany. Hubert Chołuj wszedł za Krzysztofa Szala. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cartusi Kartuzy.

Trener Cartusi Kartuzy postanowił bronić wyniku. W 55. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marcina Porębę wszedł Kacper Tomczak, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Cartusi Kartuzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Marcin Poręba zastąpił Przemysława Żukowskiego.

Między 60. a 70. minutą, boisko opuścili zawodnicy Unii Solec Kujawski: Grzegorz Adamski, Grzegorz Adamski, Oleksandr Horvat, na ich miejsce weszli: Daniel Katerla, Sebastian Pacek, Oliwer Moranowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcina Poręby, Marcina Poręby zajęli: Szymon Waleński, Maksym Zelenevych. Trener Unii Solec Kujawski postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Szymona Babiarza i na pole gry wprowadził napastnika Oskara Fursta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie spotkania, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Hubertowi Chołujowi i Dawidowi Dąbrownemu.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Wyjątkowa nieporadność napastników Unii Solec Kujawski była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Zespół Cartusi Kartuzy zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał jeden celny strzał.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Unii Solec Kujawski, a zawodnikom Cartusi Kartuzy przyznał trzy.

Jedenastka Unii Solec Kujawski dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Cartusi Kartuzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.