Unia Janikowo - Vineta Wolin 3-1 (1-0). 2. kolejka III Ligi - Grupa II

W meczu 2. kolejki III Ligi - Grupa II, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Unii Janikowo wygrała z Vinetą Wolin 3-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Janikowie.

W  meczu 2. kolejki  III Ligi - Grupa II, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Unii Janikowo wygrała  z Vinetą Wolin  3-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Janikowie.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Unii Janikowo.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie kartkę dostał Marcin Weber z jedenastki Unii Janikowo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Unii Janikowo w 12. minucie spotkania, gdy Miłosz Matuszewski strzelił pierwszego gola. Między 30. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Vinety Wolin i dwie drużynie przeciwnej.

W 45. minucie Adrian Kolat został zmieniony przez Lukasza Lewandowskiego. W tej samej minucie w zespole Vinety Wolin doszło do zmiany. Bartosz Kołodziejczyk wszedł za Adriana Kolata. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Unii Janikowo.

W 54. minucie arbiter ukarał kartką Camila Villarreala, piłkarza Unii Janikowo. W 57. minucie Camilo Villarreal został zmieniony przez Dawida Zaborowskiego, co miało wzmocnić drużynę Unii Janikowo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kacpra Zmudza na Szymona Emchego.

Zespół Vinety Wolin nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Kamil Wisniewski.

Niedługo po stracie bramki jedenastka Unii Janikowo ponownie pokazała swoją wyższość. W 62. minucie Miłosz Matuszewski ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1.

Od 63 minuty boisko opuścili piłkarze Unii Janikowo: Hiromasa Yamakawa, Adam Kujawski, Adam Kujawski, na ich miejsce weszli: Takato Sakai, Gracjan Szpucha, Jakub Kieliszewski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Macieja Ignasiaka, Gracjana Kuśmierka zajęli: Marcel Weclawek, Roman Hutyria. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartkami Gracjana Fabiszewskiego z Unii Janikowo oraz Romana Hutyrię z zespołu Vinety Wolin.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Trzy minuty później wynik ustalił Mariusz Kryszak.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po pięć żółtych kartek.

Jedenastka Unii Janikowo w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Vinety Wolin wymieniła pięciu graczy.