SKS Unia Swarzędz - Pogoń II Szczecin 1-2 (1-0). 3. kolejka III Ligi - Grupa II

17 sierpnia na UNKNOWN-2864 odbył się mecz 3. kolejki III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Unii Swarzędz i Pogoń II Szczecin. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pogoń II Szczecin 2-1.

17 sierpnia  na UNKNOWN-2864 odbył się mecz  3. kolejki  III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Unii Swarzędz  i Pogoń II Szczecin. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pogoń II Szczecin 2-1.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Unii Swarzędz otworzyli wynik. W 15. minucie Filip Soboń dał prowadzenie swojej jedenastce.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Janowi Paczyńskiemu z drużyny Unii Swarzędz. Była to 35. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Unii Swarzędz.

Zawodnicy Pogoń II Szczecin nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Wojciech Lisowski.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Unia Swarzędz: Mateuszowi Kustoszowi w 50. i Stanislawowi Jaryszowi w 58. minucie. W 59. minucie Matuesz Bąk zastąpił Olafa Korczakowskiego. W 60. minucie kartkę dostał Bartosz Boniecki, piłkarz Pogoń II Szczecin.

Po chwili trener Pogoń II Szczecin postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Bartosza Bonieckiego wszedł Fabian Pach, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Pogoń II Szczecin utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Pogoń II Szczecin udało się strzelić gola i wygrać. Między 69. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Unii Swarzędz: Ernest Korek, Ernest Korek, Witold Walkowiak, na ich miejsce weszli: Mateusz Maluski, Damian Pawlak, Tomasz Neumann. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kacpra Zaborskiego, Kacpra Zaborskiego zajęli: Dawid Rezaeian, Bartosz Krzysztofek.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pogoń II Szczecin w 81. minucie spotkania, gdy Błażej Starzycki zdobył drugą bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Unii Swarzędz doszło do zmiany. Kamil Kanior wszedł za Jakuba Czaplińskiego.

W następstwie utraty bramki trener Unii Swarzędz postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Jakuba Czaplińskiego i na pole gry wprowadził napastnika Adriana Chopcię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Unii Swarzędz i dwie drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Piłkarze Unii Swarzędz dostali w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Unii Swarzędz w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Pogoń II Szczecin w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.