Polonia Środa Wlkp. - Unia Solec Kujawski 2-0 (0-0). 2. kolejka III Ligi - Grupa II

12 sierpnia na Stadionie 700-lecia Srody Wielkopolskiej w Środzie Wielkopolskiej odbyło się spotkanie 2. kolejki III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Polonii Środa Wlkp. i Unii Solec Kujawski. Starcie zakończyło się zwycięstwem Polonii Środa Wlkp. 2-0.

12 sierpnia  na Stadionie 700-lecia Srody Wielkopolskiej w Środzie Wielkopolskiej odbyło się spotkanie  2. kolejki  III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Polonii Środa Wlkp.  i Unii Solec Kujawski. Starcie zakończyło się zwycięstwem Polonii Środa Wlkp. 2-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Polonii Środa Wlkp. wygrała aż sześć razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 19. a 28. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Unii Solec Kujawski i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie za Oskara Fursta wszedł Patryk Ciężkowski. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie kartkę obejrzał Mikołaj Witkowski z Polonii Środa Wlkp..

Bramkarz Unii Solec Kujawski wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 61. minucie bramkę zdobył Jakub Giełda.

Chwilę później trener Unii Solec Kujawski postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Szymona Babiarza. Na boisko wszedł Oliwer Moranowski, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 64. minucie w jedenastce Polonii Środa Wlkp. doszło do zmiany. Aleksander Kluczynski wszedł za Mikołaja Witkowskiego.

Drużyna Unii Solec Kujawski ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Polonii Środa Wlkp., strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Bartosz Bartkowiak.

Między 69. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Polonii Środa Wlkp. i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Polonii Środa Wlkp. w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie trzy żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Drużyna Polonii Środa Wlkp. w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Unii Solec Kujawski wykorzystał wszystkie zmiany.